Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KWP: Policjanci rozbili grupę przestępczą

Data publikacji 12.10.2017

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie zatrzymali sześć osób, które odpowiadać będą za udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Podejrzani zajmowali się nabywaniem i wprowadzaniem do obrotu wyrobów bez polskich znaków skarbowych akcyzy, głównie papierosów i alkoholu. Straty na szkodę skarbu państwa szacowane są na ponad milion złotych.

Wczoraj przez cały dzień, na terenie trzech powiatów, prowadzone były czynności przez policjantów Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie.   Przeszukano 6 adresów w powiatach lubartowskim, lubelskim i hrubieszowskim.  Zatrzymano 5 mężczyzn w wieku od 30 -42 lat oraz 37 letnią kobietę.

Z ustaleń naszych kryminalnych wynika, że grupa zajmowała się przestępczością skarbową oraz paserstwem celnym.  Bezakcyzowy towar, z pominięciem odprawy celnej i granicznej, sprowadzany był do Polskim.  Później mieszkańcy naszego regionu sprzedawali m.in papierosy i alkohol na targowiskach. Straty na szkodę skarbu państwa szacowane są na kwotę 1 miliona 300 tys. zł.

Podczas wczorajszych przeszukań zabezpieczyliśmy  blisko 2 tys. paczek papierosów, prawie 150 butelek alkoholu, ponad 30 pudełek z perfumami, broń gazową wraz z 96 szt. amunicją, radiostację i urządzenie do wykrywania GPS.

Na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczyliśmy trzy samochody oraz gotówkę o łącznej wartości niemalże 90 tys. zł.

Wczoraj czworo zatrzymanych doprowadzonych zostało do Prokuratury Okręgowej w Lublinie, gdzie usłyszeli zarzuty. Dzisiaj czynności procesowe wykowywane będą z kolejnymi osobami, w tym z 31 letnim mieszkańcem Lubartowa, który kierował grupą przestępczą. Będziemy wnioskować o zastosowanie wobec niego aresztu.

R.L.R.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 18.35 MB)

Powrót na górę strony