Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gdańsk kręci dla Marcina

Data publikacji 12.10.2017

Policyjna sztafeta rowerowa dziś o 9:00 wystartowała spod pomnika Neptuna w Gdańsku. Celem akcji jest zebranie środków umożliwiających leczenie policjanta z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, zmagającego się z ciężką chorobą nowotworową. Łącznie uczestnicy sztafety pokonają ponad 4 tys. kilometrów przejadą przez ponad 80 polskich miast w 16 województwach, a to wszystko w ciągu 23 dni.

Grupę „Mundur na rowerze” zapoczątkowali policjanci, do których dołączyli funkcjonariusze Straży Granicznej, Służby Więziennej, Straży Ochrony Kolei, strażacy Państwowej Straży Pożarnej oraz Żołnierze Wojska Polskiego. Grupa chciała okrążyć na rowerach Polskę. Jednak ilość chętnych do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu tak się rozrosła, że pomysłodawcy postanowili zmienić jego formę na sztafetę rowerową.

Celem sztafety pod nazwą „Kręcimy dla Marcina” jest zebranie środków umożliwiających leczenie policjanta z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, zmagającego się z ciężką chorobą nowotworową.

Dziś, 12.10.br., policjanci z Gdańska przejęli symboliczną opaskę od policjantów z Gdyni i Sopotu, a następnie wyruszyli przekazać ją mundurowym z Nowego Dworu Gdańskiego.

Przyominamy, że osoby, które chcą pomóc Marcinowi w walce z chorobą, mogą wpłacać środki na uruchomiony rachunek bankowy:
Podkarpacki Bank Spółdzielczy
Odział w Przemyślu
ul. Mickiewicza 4, 37-700 Przemyśl
90 8642 1155 2015 1506 0396 0003
w tytule wpłaty "Mundur na rowerze" – darowizna dla Marcina.

Szczegóły dotyczące organizowanej akcji można uzyskać na stronie grupy „Mundur na rowerze” ►

(KWP w Gdańsku / mw)

Powrót na górę strony