Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KWP: Sztafeta rowerowa „Kręcimy dla Marcina” dotarła na Warmię i Mazury

Data publikacji 12.10.2017

Elbląg to miasto z którego policjanci z garnizonu warmińsko-mazurskiego wyruszyli w dalszą drogę rowerowej sztafety pn. „Kręcimy dla Marcina”. Celem tego przedsięwzięcia jest zebranie środków umożliwiających leczenie policjanta z KWP w Rzeszowie zmagającego się z ciężką chorobą nowotworową.

22 września br. z Rzeszowa ruszyła policyjna sztafeta rowerowa pn. „Kręcimy dla Marcina”. Celem tego przedsięwzięcia jest zebranie środków umożliwiających leczenie policjanta z KWP w Rzeszowie zmagającego się z ciężką chorobą nowotworową.

Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie nadinsp. dr Krzysztof Pobuta wspólnie ze swoimi zastępcami: insp. Pawłem Filipkiem i insp. Tadeuszem Szymankiem oraz Przewodniczącym Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Rzeszowie asp. szt. Józefem Bąkiem i przedstawicielem Podkarpackiej Grupy Wojewódzkiej IPA, przekazał wówczas uczestnikom rajdu bransoletkę symbolizującą sztafetową pałeczkę. Cztery ogniwa łańcucha w kolorach niebieskim, szarym, czerwonym i zielonym to symbole zrzeszenia w nieformalnej grupie „MUNDUR NA ROWERZE”. W skład tej grupy wchodzą funkcjonariusze różnych służb mundurowych, w tym wielu podkarpackich policjantów. Są to ludzie, których łączy nie tylko służba i rowerowa pasja, ale przede wszystkim chęć niesienia pomocy innym.

Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie, Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Rzeszowie oraz Prezes Podkarpackiej Grupy Wojewódzkiej IPA.

12 października br. z Elbląga o godzinie 13:45 z placu Kazimierza Jagiellończyka 1 (Światowid) ruszyła rowerowa sztafeta policjantów z garnizonu warmińsko-mazurskiego. Funkcjonariusze z Warmii i Mazur mają do pokonania łącznie 250 km na trasie Elbląg-Braniewo (12.10.17 r), by dalej pojechać trasą Braniewo-Olsztyn, Olsztyn-Mrągowo i zakończyć jazdę jednośladem na trasie Mrągowo-Szczytno. W sztafecie na terenie naszego województwa weźmie udział łącznie 42 funkcjonariuszy. Ogólnie sztafeta w ciągu 23 dni przejedzie 80 polskich miast. Wszystko to po to, by pomóc w zbiórce pieniędzy na leczenie policjanta.

Szczegółowy opis trasy sztafety w województwie warmińsko-mazurskim:

W dniu 12.10.2017 r., trasa Elbląg-Braniewo, start plac Kazimierza Jagiellończyka 1 (Światowid), meta plac KPP Braniewo.

W dniu 13.10.2017 r., trasa Braniewo-Olsztyn, start plac KPP Braniewo, meta plac KWP Olsztyn ul. Partyzantów 6/8. Tego samego dnia policjanci z placu KWP ruszają do Mrągowa gdzie kolejni funkcjonariusze będą już czekali na placu KPP w Mrągowie. Z kolei ostatni etap będzie prowadził z placu KPP w Mrągowie, a zakończy się w Szczytnie na placu KPP w Szczytnie.

 

 

Osoby, które chcą pomóc Marcinowi w walce z chorobą, mogą wpłacać środki na uruchomiony rachunek bankowy:

 

Podkarpacki Bank Spółdzielczy

Oddział w Przemyślu

ul. Mickiewicza 4, 37-700 Przemyśl

90 8642 1155 2015 1506 0396 0003

w tytule wpłaty "Mundur na rowerze" – darowizna dla Marcina

 

Szczegóły dotyczące organizowanej akcji można uzyskać na stronie grupy „Mundur na rowerze” pod linkiem: https://www.facebook.com/Mundur-na-rowerze-1561765327216431/

oraz na stronie NSZZP Zarząd Wojewódzki w Rzeszowie.

KWP Rzeszów/kw

 

 

Opis filmu: kręcimy dla Marcina

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 6.85 MB)

Powrót na górę strony