Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pozbawili wolności, pobili i grozili śmiercią

Data publikacji 12.10.2017

Kryminalni z Wrzeszcza zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 21 i 22 lat podejrzanych o pozbawienie wolności. Do zdarzenia doszło w miniony weekend. Sprawcy skrępowali taśmą ręce 26-letniego znajomego, wywieźli go do parku, bili i grozili śmiercią. Po całym zdarzeniu wypuścili pokrzywdzonego. Prokurator po przesłuchaniu skierował do sądu wniosek o ich tymczasowe aresztowanie. Decyzją sądu sprawcy najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

W poniedziałek nad ranem kryminalni z komisariatu we Wrzeszczu zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy w wieku 21 i 22 lat podejrzanych o pozbawienie wolności 26-letniego znajomego. Do zdarzenia doszło w miniony weekend w nocy. Pracujący nad sprawą policjanci i prokuratorzy ustalili, że między mężczyznami doszło do awantury. W pewnym momencie współlokatorzy 26-latka skrępowali mu taśmą ręce, wywieźli do parku, bili i grozili pozbawieniem życia. Po całym zdarzeniu wypuścili pokrzywdzonego obywatela Ukrainy, który w wyniku zdarzenia doznał obrażeń ciała.

Funkcjonariusze z Wrzeszcza przekazali do prokuratury zebrany w tej sprawie materiał dowodowy i doprowadzili zatrzymanych sprawców. Dwóch obywateli Ukrainy usłyszało w Prokuraturze Rejonowej Gdańsk-Wrzeszcz zarzuty pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem. Przyznali się i złożyli wyjaśnienia. Po przesłuchaniu prokurator skierował do sądu wniosek o ich tymczasowe aresztowanie. Sąd przychylił się do tego wniosku – sprawcy najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

Za popełnione przestępstwo sprawcom grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / ig)

 

Powrót na górę strony