Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjni wykładowcy w amerykańskiej bazie

W ćwiczeniach na terenie bazy amerykańskiej w Redzikowie wzięli udział policyjni wykładowcy ze Szkoły Policji w Słupsku. Ćwiczenia połączone ze szkoleniem zorganizowane zostały przez Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Całość działań odbyła się w ramach doskonalenia realizacji procedur reagowania w sytuacji naruszenia systemu obrony jednostki wojskowej. Jednym z elementów ćwiczeń był pokaz statyczny policyjnego sprzętu specjalnego, elementów uzbrojenia i innych środków przymusu bezpośredniego. W ramach wspólnych, policyjno-wojskowych działań, to właśnie policjanci zapewniają ochronę na terenie przylegającym do amerykańskiej bazy.

Przedstawiciele kadry kierowniczej polskich sił zbrojnych, zajmujący się zagadnieniami ochrony fizycznej z zainteresowaniem obejrzeli stosowane przez policjantów, wybrane środki przymusu bezpośredniego, w tym wyposażenie pododdziałów zwartych i urządzenia do obezwładniania osób niebezpiecznych za pomocą energii elektrycznej, czyli popularne „tasery”.
W gronie specjalistów omawiano także różne aspekty interwencji podejmowanych przez policjantów i żołnierzy w stosunku do osób, które swoim zachowaniem stwarzają zagrożenie dla ludzkiego życia i mienia.
 

Powrót na górę strony