Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jak nie jeździć

Data publikacji 13.10.2017

Na szczęście nikomu nic się nie stało. Skończyło się na 1000 złotowym mandacie i 10 punktach karnych. 45-letnia mieszkanka Krapkowic wyprzedzała na przejściu dla pieszych i na czerwonym świetle. Apelujemy o rozsądek na drodze! Nagranie niech będzie przestrogą!

Do policjantów z krapkowickiej komendy zgłosił się mieszkaniec powiatu, który był świadkiem niebezpiecznej sytuacji na drodze. Całe zdarzenie zarejestrował on kamerą ze swojego samochodu.

Funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą przeanalizowali zabezpieczone nagranie. Okazało się, że kierowca osobowego audi wyprzedzał na przejściu dla pieszych. Dodatkowo włączony był wówczas czerwony sygnalizator przed którym zatrzymał się inny samochód. Policjanci ustalili, że osobowym audi kierowała 45-letnia mieszkanka Krapkowic.

Kobieta została ukarana za wyprzedzanie w rejonie skrzyżowania, omijanie samochodu, który zatrzymał się na pasach oraz niestosowanie się do sygnalizacji świetlej. Otrzymała 1000 złotych mandatu oraz 10 punktów karnych.

Pamiętajmy, że wyprzedzanie bezpośrednio przed przejściem czy też omijanie pojazdu, który zatrzymał się przed przejściem, by ustąpić pierwszeństwa pieszemu, jest zabronione i zagrożone grzywną!

Jeśli jesteśmy pieszymi i przechodzimy przez przejście, to pomimo tego, że jeden kierowca się zatrzymał, upewnijmy się, że drugi zrobił to samo. Dopiero wtedy mamy gwarancję bezpiecznego przejścia na drugą stronę ulicy. Nie zapominajmy, że pieszy w starciu z samochodem ma znikome szanse, a wszelkie systemy bezpieczeństwa nie zastąpią nam wyobraźni i zdrowego rozsądku.

(KWP w Opolu / mw)

Film Jak nie jeździć

Pobierz plik Jak nie jeździć (format mp4 - rozmiar 2.47 MB)

Powrót na górę strony