Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Wawra zapobiegli oszustwu "na policjanta"

Data publikacji 13.10.2017

Policjanci z Wawra błyskawicznie zareagowali na informację o podejrzeniu oszustwa dokonywanego metodą „na policjanta, funkcjonariusza CBŚP”. Dzięki przeprowadzonym działaniom nie tylko nie doszło do przekazania 50 tysięcy złotych oszustom, ale dodatkowo jedna osoba została zatrzymana. 27-letni Artur K. usłyszał zarzut usiłowania oszustwa. Dziś sąd rozpatrzy wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec podejrzanego.

Policjanci z Wawra zostali zaalarmowani przez pracowników jednego z banków, że do ich placówki zgłosiła się starsza pani, która chciała wypłacić 50 tysięcy złotych. Wszystkie okoliczności towarzyszące wskazywały na to, że ktoś chce klientkę banku oszukać.

Policjanci błyskawicznie przystąpili do działania. Bardzo szybko w okolicy banku wytypowali mężczyznę, który prawdopodobnie miał coś wspólnego z tym przestępstwem. Do przekazania pieniędzy nie doszło, ale podejrzewanemu 27-latkowi nie udało się też uciec i uniknąć odpowiedzialności. Policjanci zatrzymali Artura K., który w żaden logiczny sposób nie potrafił odpowiedzieć na zadawane mu pytania. Funkcjonariusze zabezpieczyli przy nim 2 telefony komórkowe.

Na podstawie zgromadzonych dowodów w prokuraturze przedstawiono mężczyźnie zarzut usiłowania oszustwa. Dziś sąd podejmie decyzję w kwestii zastosowania tymczasowego aresztowania podejrzanego.

jw/aw

Powrót na górę strony