Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci udaremnili sprzedaż blisko 2 tys. sztuk podrobionych towarów

Data publikacji 13.10.2017

Legniccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zabezpieczyli w trzech firmach działających na terenie Legnicy i gminy Krotoszyce sprzedawane przez Internet podrobione towary tj. maskotki, zegarki, podgrzewacze do wody oraz miksery. Funkcjonariusze łącznie zabezpieczyli blisko 2 tysiące sztuk podrobionego towaru o wartości prawie 370 tys. zł. Właścicielom firm za wprowadzanie do obrotu artykułów z podrobionymi znakami towarowymi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Legniccy policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą uzyskali informację, że na terenie Legnicy i gminy Krotoszyce działają firmy, które sprzedają podrobione towary przez Internet. Funkcjonariusze natychmiast zajęli się tą sprawą i przy współudziale Kancelarii Prawnej z Warszawy, która reprezentuje pokrzywdzonych właścicieli znaków towarowych, sprawdzili siedziby tych firm.

Kiedy policjanci weszli do pomieszczeń firmowych i zaczęli sprawdzać towar pod kątem legalności, już po chwili okazało się, że posiada przez nich informacja jest prawdziwa. Maskotki, zegarki, miksery i podgrzewacze do wody zostały bezprawnie opatrzone znakami towarowymi znanych firm.

Policjanci zabezpieczyli ponad 800 maskotek, 60 mikserów, a także blisko 100 sztuk podgrzewaczy do wody oraz ponad 800 sztuk zegarków znanych firm z podrobionymi znakami towarowymi. Wartość zabezpieczonego towaru to blisko 370 tysięcy złotych.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności tego przestępczego procederu. Właścicielom firm za wprowadzanie do obrotu artykułów z podrobionymi znakami towarowymi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony