Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odprawa kadry kierowniczej lubuskiej Policji

Data publikacji 13.10.2017

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. odbyła się narada kadry kierowniczej podsumowująca pracę lubuskiej Policji w III kwartale 2017 roku. Spotkaniu przewodniczył Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp. insp. Jarosław Janiak. Szef lubuskich policjantów wyróżnił funkcjonariuszy za wzorową postawę i wyjątkowe osiągnięcia w służbie.

Lubuscy policjanci podsumowali efekty swojej pracy. Aktywność i skuteczność funkcjonariuszy została szczegółowo omówiona. Odprawa była także doskonałą okazją do uhonorowania policjantów, którzy wykazali się ponadprzeciętnym zaangażowaniem, profesjonalizmem oraz inicjatywą w realizacji powierzonych zadań. To właśnie im zostały wręczone listy gratulacyjne oraz nagrody finansowe.

Mundurowi otrzymali podziękowania za pomyślne zakończenie sprawy i zatrzymanie mężczyzny podejrzanego o uprowadzenie i zgwałcenie 8-latki. Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp. podkreślał w listach gratulacyjnych, jak wielką rolę w sprawnym przeprowadzeniu akcji pełniła współpraca policjantów z różnych jednostek.

Słowa uznania popłynęły także do stróżów prawa, dzięki którym doprowadzono do zatrzymania dwóch mieszkańców powiatu żarskiego, którzy – działając w ramach zorganizowanej grupy przestępczej – dokonywali kradzieży aut na terenie Polski i Niemiec.

Doceniając najszlachetniejszy gest ratowania życia ludzkiego, insp. Jarosław Janiak zwrócił się również do policjantów z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie. „Ten kto ratuje życie jednego człowieka, ratuje cały świat” – cytował, odnosząc się do akcji poszukiwawczej mieszkańca Szlichtyngowej, który zaginął w okolicach wałów Odry w Wilkowie. Dzięki determinacji policjantów oraz natychmiastowo podjętym działaniom, szybko odnaleziono nieprzytomnego mężczyznę. Bezzwłocznie podjęte czynności resuscytacyjne uratowały zdrowie i życie 59-latka.

Narada służbowa kadry kierowniczej była także dobrym momentem na wyznaczenie celów i zadań na najbliższe miesiące.

 

oprac. Magdalena Dudlej

Wydział Komunikacji Społecznej

KWP w Gorzowie Wlkp.

 

 

Powrót na górę strony