Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantki w przedszkolu

Zabawa i dialogi dotyczące bezpiecznego poruszania się po ulicy, a także zachowania wobec obcych osób - w ten sposób o bezpieczeństwie ze słupskimi przedszkolakami rozmawiają wykładowcy Szkoły Policji. W czasie wolnym od zajęć dydaktycznych, policjantki i policjanci przekazują swoją wiedzę także najmłodszym.

Ostatnie z takich spotkań rozpoczęło się od rozmów z dziećmi na temat bezpiecznego zachowania na drodze, a także wskazówek, jak bezpiecznie bawić się z rówieśnikami. Prowadzące zajęcia policjantki ze Szkoły Policji w Słupsku omówiły także zasady ruchu pieszych i pojazdów.
Dzieciaki dowiedziały się również, jak bezpiecznie poruszać się autobusami komunikacji miejskiej. Zajęcia przebiegały w formie edukacyjnej zabawy, która ułatwiła dzieciom poznanie podstawowych przepisów.

Spotkanie z dziećmi było też okazją do wymiany spostrzeżeń odnośnie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, które powinni zapewniać rodzice czy opiekunowie podczas przewożenia maluchów w pojazdach. Pomimo początkowego etapu edukacji w zakresie ruchu drogowego, dzieci wykazywały ogromne zainteresowanie ogólnie pojętym bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Potrafiły także wskazywać na zagrożenia, również te popełnianie przez swoich najbliższych.

Zdaniem nauczycieli, którzy obecni byli w trakcie pogadanek, takie zajęcia są dzieciom bardzo potrzebne. Dla maluchów rozmowa z policjantem i zadawanie mu pytań jest dużą atrakcją. Po takich spotkaniach przedszkolaki są bardziej świadome własnego bezpieczeństwa i bywa, że to właśnie one wskazują dorosłym, jak należy przechodzić przez jezdnię.

Dodatkową korzyścią takich spotkań jest również kształtowanie właściwego obrazu policjanta w oczach najmłodszych. Po takich wspólnych rozmowach i zabawach dziecko, widząc na ulicy policjanta, nie będzie wahało się, aby podbiec do niego i poprosić o pomoc, jeśli wystąpi taka potrzeba.

Powrót na górę strony