Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szybcy i skuteczni - policjanci oddziałów prewencji odzyskali skradziony wózek inwalidzki

Data publikacji 13.10.2017

Zaledwie kilkadziesiąt minut zajęło policjantom odnalezienie i zatrzymanie mężczyzny odpowiedzialnego za kradzież wózka inwalidzkiego, należącego do niepełnosprawnej zielonogórzanki. 75-latka, który spacerował z wózkiem po zielonogórskim deptaku zatrzymali policjanci z oddziałów prewencji.

W piątek (13 października) o godzinie 11:30 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze otrzymał zgłoszenie o kradzieży wózka inwalidzkiego z klatki schodowej bloku mieszkalnego w centrum miasta. Na miejscu bardzo szybko pojawili się policjanci, którzy po zebraniu informacji natychmiast zaczęli sprawdzać najbliższe otoczenie. Jednocześnie dyżurny podał komunikat o kradzieży dla innych patroli. Zaledwie kilkadziesiąt minut później policjanci z Samodzielnego Pododziału Prewencji Policji w Gorzowie Wlkp. zauważyli na zielonogórskim deptaku idącego z wózkiem starszego mężczyznę. Został on wylegitymowany i zapytany przez mundurowych czy jest właścicielem wózka. Nie potrafił on wytłumaczyć policjantom skąd go ma, a po chwili przyznał, że zabrał go kilkanaście minut wcześniej z klatki schodowej bloku na jednym z osiedli w centrum miasta i zamierzał nim później wozić złom. Mężczyzna został zatrzymany. To 75-letni zielonogórzanin, znany Policji i wcześniej notowany za łamanie prawa.

75-latek zostanie wkrótce przesłuchany. Usłyszy najprawdopodobniej zarzut kradzieży. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Wózek wkrótce zostanie oddany niepełnosprawnej zielonogórzance.

 

Źródło: podinsp. Małgorzata Stanisławska

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

 

Powrót na górę strony