Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania za skuteczność

Data publikacji 13.10.2017

Policjanci z OPP w Bydgoszczy i Wydziału Ruchu Drogowego komendy w Bydgoszczy na początku października mieli służbę w Koronowie. Nie była to jednak zwykła służba – ratowali samobójczynię. Dziś za ten bohaterski czyn podziękował im Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy. Słowa gratulacji usłyszeli też policjanci zwalczający korupcję.

Na początku października policjanci z Bydgoszczy mieli służbę w Koronowie. W normalny dzień sierż. Maciej Królikowski pracuje w Oddziale Prewencji Policji w Bydgoszczy, a post. Arkadiusz Janki w ruchu drogowym. Ta służba była inna niż zazwyczaj. Ok. godz. 16:00 policjanci zauważyli jak na moście nad Brdą stoi kobieta. Jej zamiary były oczywiste. Spokój, opanowanie i błyskawiczne działanie funkcjonariuszy spowodowały szczęśliwi finał tej historii. Kobieta trafiła pod opiekę lekarzy.

Z kolei policjanci Wydziału do walki z Korupcją KWP w Bydgoszczy, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy prowadzą postepowanie dot. sprawy o charakterze korupcyjnym w jednym z urzędów gminy, gdzie podejrzany został tymczasowo aresztowany. Zaangażowanie i skrupulatność policjantów pozwoliła na zebranie obszernego materiału dowodowego, który w sprawach tego typu, jest niezwykle trudny do zabezpieczenia.

Za te niecodzienne sprawy i ich zrealizowanie policjantom podziękował Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Mirosław Elszkowski.

Powrót na górę strony