Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uwaga – jeleń na drodze!

Data publikacji 13.10.2017

W ostatnich dniach, na ul. Piłsudskiego w Limanowej policjanci podjęli nietypową interwencję. Funkcjonariusze w patrolu zmotoryzowanym napotkali tutaj …jelenia. W asyście radiowozu, którym policjanci przy użyciu sygnałów świetlnych ostrzegali innych uczestników ruchu drogowego, zwierzę całe i zdrowe dotarło do bardziej przyjaznych mu terenów leśnych.

W ostatnim okresie, na terenie powiatu limanowskiego nasiliły się zdarzenia drogowe z udziałem dzikich zwierząt. Tylko w pierwszych dniach października tut. policja odnotowała 9 przypadków potrąceń zwierząt przez kierujących pojazdami. Najczęstszą przyczyną takich kolizji jest nagłe wtargnięcie zwierzyny wprost przed jadący pojazd.

Apelujemy do kierowców, o zachowanie  szczególnej ostrożności podczas jazdy w godzinach porannych i wieczornych. O tej porze dnia aktywność wielu dzikich zwierząt jest wzmożona. Zdejmijmy nogę z gazu zwłaszcza, gdy przejeżdżamy przez tereny zalesione, tam bowiem  prawdopodobieństwo spotkania ze zwierzyną znacznie wzrasta. Tego typu zdarzenia to poważne zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Warto również  pamiętać, że spotkanie pojazdu z przedstawicielem jeleniowatych, a takich  zdarzeń mamy ostatnio najwięcej, z reguły powoduje znaczne uszkodzenie samochodu.

Obecnie trwa okres godowy jeleni, w którym zwierzęta te częściej niż zwykle migrują. Nierzadko dochodzi też do sytuacji, że przedstawiciela tego gatunku można spotkać nie tylko na drodze, ale nawet w centrum miasta.

(KWP w Krakowie / ig)

Opis filmu: Uwaga – jeleń na drodze!

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 1.32 MB)

Powrót na górę strony