Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za pobicie i inne przestępstwa

Data publikacji 14.10.2017

Na 2 miesiące do aresztu trafił mężczyzna zatrzymany przez wałbrzyskich policjantów. Funkcjonariusze ustali, że pobił on młodą kobietę, a w późniejszym czasie naruszył jej nietykalność cielesną oraz kierował groźby karalne i znieważał. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Za czyny, których się dopuścił podejrzanemu grozić może teraz kara nawet do 3 lat więzienia.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komisariatu Policji II Policji w Wałbrzychu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o pobicie w czerwcu br. swojej konkubiny.

Kolejne czynności realizowane przez funkcjonariuszy w tej sprawie potwierdziły, że w sierpniu i wrześniu 28-latek dokonał natomiast naruszenia nietykalności cielesnej poszkodowanej, a w jeszcze innym przypadku znieważał ją publicznie, uporczywie nękał i zastraszał wysyłając przez telefon wiadomości oraz zdjęcia, które wzbudziły w niej poczucie zagrożenia.

Mężczyzna za szereg popełnionych przestępstw może teraz nawet na kilka lat trafić do więzienia. Sąd na bazie materiałów zgromadzonych przez policjantów zastosował już wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci 2-miesięcznego aresztu.

Grozić mu może kara do 3 lat więzienia.

(KWP we Wrocławiu / dm)

Powrót na górę strony