Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci nie zwalniają tempa. Już drugi raz w tym miesiącu zabezpieczyli duże ilości środków odurzających

Data publikacji 15.10.2017

Giżyccy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową nie zwalniają tempa. Już drugi raz w tym miesiącu zabezpieczyli znaczne ilości środków odurzających. Tym razem w mieszkaniu 32-latka znaleźli blisko 1 kilogram marihuany. Dzięki ich skuteczności na rynek nie trafi blisko 1000 porcji tego narkotyku. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi kara nawet do 10 lat więzienia..

Giżyccy kryminalni zwalczający przestępczość narkotykową sprawdzają każdą informację o osobach, które mogą posiadać środki odurzające lub substancje psychotropowe oraz mogą nimi handlować. Tym razem ustalenia doprowadziły do jednego z giżyckich mieszkań. Wszystko wskazywało na to, że jego lokator może posiadać narkotyki.

Ustalenia funkcjonariuszy potwierdziły się. W mieszkaniu 32-latka zabezpieczyli blisko 1 kilogram marihuany. Mężczyzna został zatrzymany.

Przypomnijmy, że jest to już drugie w tym miesiącu zabezpieczenie tak dużej ilości środków odurzających przez giżyckich kryminalnych. 3 października br. policjanci zapukali do drzwi mieszkania 31-latka. Po przeszukaniu pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych znaleźli w piwnicy znaczną ilość środków odurzających. Narkotyki były ukryte w słoikach, miskach i reklamówkach. Funkcjonariusze zabezpieczyli susz roślinny, a po zważeniu i sprawdzeniu narkotesterem okazało się, że to marihuana w ilości niemal 1 kilograma oraz 35 gram amfetaminy.

Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających podejrzanym grożą kary nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / dm)

Powrót na górę strony