Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rybniccy policjanci ujawnili paczkę z „dopalaczami”

Data publikacji 16.10.2017

Policjanci z zespołu do walki z przestępczością narkotykową wydziału kryminalnego rybnickiej komendy ujawnili paczkę kurierską, w której znajdowały się „dopalacze”. Z zabezpieczonych przez śledczych środków, można by było przygotować ponad 3,6 tys. porcji dilerskich. Czynności w sprawie trwają.

To kolejne niebezpieczne dla życia substancje, zabezpieczone w ostatnim czasie przez policjantów z zespołu do walki z przestępczością narkotykową rybnickiej komendy. Tym razem kryminalni ujawnili paczkę kurierską, w której znajdowały się tzw. dopalacze. Z zabezpieczonych przez śledczych środków, można by było przygotować ponad 3,6 tys. porcji dilerskich.

Przechwycone "dopalacze" przekazano do badań laboratoryjnych w celu ustalenia ich składu chemicznego. Jak ustalili policjanci, substancje te miały trafić do dalszej dystrybucji na terenie Rybnika. Czynności w sprawie trwają. Przypominamy, że za wprowadzenie do obrotu szkodliwych dla zdrowia lub życia wielu osób substancji grozi kara do 8 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mw)

  • zabezpieczone środki
  • zabezpieczone środki
  • zabezpieczone środki

Film Rybniccy policjanci ujawnili paczkę z „dopalaczami”

Pobierz plik Rybniccy policjanci ujawnili paczkę z „dopalaczami” (format mp4 - rozmiar 10.9 MB)

Powrót na górę strony