Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jechał wężykiem, a jego poczynania zauważyli świadkowie uniemożliwiając mu dalszą jazdę

Data publikacji 16.10.2017

Policjanci z komisariatu w Niemcach zatrzymali 30-letniego mieszkańca gm. Garbów. Mężczyzna według zgłoszenia świadków miał kierować samochodem w stanie nietrzeźwości. Małżeństwo widząc jadącego wężykiem fiata postanowiło uniemożliwić kierowcy dalszą jazdę. Ten w trakcie obywatelskiej interwencji zostawił auto i rzucił się do pieszej ucieczki. 20 minut później wpadł w ręce funkcjonariuszy. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie, nie posiadał też uprawnień do kierowania.

Wczoraj po godz. 20.30 dyżurny komisariatu w Niemcach wysłał patrol do miejscowości Panieńszczyzna. Według zgłoszenia, na stację paliw fiatem przyjechał nietrzeźwy mężczyzna. Świadkowie zgłoszenia widzieli kierującego tym pojazdem jak jechał wężykiem. Podejrzewając, że może być pijany, pojechali za nim na stację. Kiedy mężczyzna zatankował do fiata paliwo i próbował odjechać, małżeństwo próbowało uniemożliwić mu dalszą jazdę. Ten widząc ich zdecydowana reakcję, rzucił się pieszo do ucieczki pozostawiając swój  pojazd.

Wysłani na miejsce funkcjonariusze zlokalizowali uciekiniera i zatrzymali go.  Kiedy dowieźli na miejsce, skąd wcześniej uciekł, świadkowie bez problemu go rozpoznali.

Okazał się nim 30-letni mieszkaniec gm. Garbów. Policjanci sprawdzili stan jego trzeźwości. Okazało się, że był pijany. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Kiedy funkcjonariusze sprawdzili 30-latka w policyjnej bazie, wyszło na jaw, że nie posiada uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Wkrótce mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz bez uprawnień. Grozi za to kara do 2 lat więzienia.

Z kolei za godną do naśladowania trzeba uznać postawę mieszkańców gminy Kraśnik, którzy nie wahali się zareagować widząc nietrzeźwego kierowcę. Pamiętajmy, że tacy kierowcy stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dlatego też reagujmy na tego typu przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg nietrzeźwych kierujących.

(KWP Lublin / mg)

Powrót na górę strony