Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ustalają okoliczności pozostawienia w lesie przywiązanego do drzewa psa

Data publikacji 16.10.2017

Kleszczowscy policjanci ustalają faktyczne okoliczności pozostawienia w lesie przywiązanego do drzewa psa. Do zdarzenia doszło w miniony weekend.

14 października 2017 roku o godz. 16.00 dyżurny bełchatowskiej komendy został poinformowany o odnalezieniu młodego psa w lesie w rejonie miejscowości Wolica (gmina Kleszczów). Na miejsce niezwłocznie pojechali  kleszczowscy dzielnicowi. 39-letni zgłaszający wskazał policjantom miejsce odnalezienia psa. Jak oświadczył, chodząc po terenie swojej posesji oddalonej około 200 metrów od kompleksu leśnego, usłyszał dobiegający skowyt psa. Postanowił sprawdzić co jest powodem takiego zachowania. Wówczas odnalazł przywiązanego za obrożę do drzewa  młodego psa, o czym natychmiast poinformował policję. Zgłaszający nie miał żadnej wiedzy na temat właściciela psa, ani jak długo zwierzę mogło być w ten sposób przywiązane. Czworonoga otoczono opieką a o zdarzeniu powiadomiono schronisko dla zwierząt.

Policjanci dzięki informacjom umieszczonym na jednym z portali społecznościowych ustalili właścicieli psa. Obecnie prowadzone są czynności zmierzające do ustalenia faktycznych okoliczności zdarzenia.

Za znęcanie się nad zwierzęciem grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony