Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci rozbili szajkę złodziei samochodów

Data publikacji 16.10.2017

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego rozbili grupę przestępczą, która trudniła się kradzieżą samochodów z terenu Niemiec. Do policyjnego aresztu trafiło 3 mieszkańców powiatu starogardzkiego. Jeden z podejrzanych zatrzymany został na gorącym uczynku w pościgu, gdy uciekał skradzionym w Berlinie citroenem. Śledczy zlikwidowali również dziuplę samochodową, w której zabezpieczone zostały część ze skradzionych pojazdów.

Kilkumiesięczna, szeroko zakrojona praca operacyjna policjantów ze Starogardu Gdańskiego, która wymierzona były w złodziei samochodów oraz paserów przyniosła wymierne efekty. Kryminalni z tej jednostki od kilku miesięcy rozpracowywali grupę przestępczą, która trudniła się kradzieżami aut zza zachodniej granicy. W rezultacie policjanci odzyskali 4 skradzione na terenie Niemiec auta oraz zlikwidowali dziuplę, w której zabezpieczono części od dwóch kolejnych skradzionych pojazdów. W wyniku przeprowadzonych czynności śledczy zatrzymali 3 mieszkańców powiatu starogardzkiego w wieku od 21 do 26 lat, którym przedstawione zostały zarzuty dotyczące kradzieży pojazdów oraz paserstwa.

Jeden z zatrzymanych mężczyzn wpadł na gorącym uczynku, gdy próbował uciekać funkcjonariuszom skradzionym autem. Do zdarzenia doszło w czwartek 12 listopada br., gdy funkcjonariusze namierzyli osobowego citroena, który został skradziony kilka dni wcześniej w Berlinie. Kierujący tym pojazdem mężczyzna nie zareagował na sygnały nakazujące zatrzymanie pojazdu i gwałtownie przyspieszył. Policjanci natychmiast ruszyli w jego kierunku. Podczas próby ucieczki 21-letni kierowca stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w latarnię uliczną, a policjanci odcięli mu drogę ucieczki. Podczas legitymowania okazało się, że mężczyzna posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Pod koniec ubiegłego tygodnia, do policyjnego aresztu trafił również 26-letni mieszkaniec Kociewia. Podejrzany o kradzieże samochodów mężczyzna został zatrzymany w wynajmowanym mieszkaniu. W trakcie przeprowadzonego przeszukania śledczy zabezpieczyli tzw. łamaki. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach okazało się, że 26-latek był również poszukiwany listem gończym.

Zabezpieczony w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów dotyczących kradzieży pojazdów oraz paserstwa. W minioną sobotę starogardzki sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu 2 z zatrzymanych mężczyzn, a wobec osoby, która usłyszała zarzuty paserstwa prokuratura zastosowała dozór policyjny.

(KWP w Gdańsku / mg)

  • Policjanci rozbili szajkę złodziei samochodów
  • Policjanci rozbili szajkę złodziei samochodów
  • Policjanci rozbili szajkę złodziei samochodów
  • Policjanci rozbili szajkę złodziei samochodów
  • Policjanci rozbili szajkę złodziei samochodów
  • Policjanci rozbili szajkę złodziei samochodów

Opis filmu: Policjanci rozbili szajkę złodziei samochodów

Powrót na górę strony