Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradzione TIR-y odzyskane pod Świeciem nad Wisłą

Data publikacji 17.10.2017

Wspólna praca policjantów, szybki przekaz informacji i skuteczne działania pozwoliły na odzyskanie dwóch kradzionych TIR-ów. Odzyskane przez policjantów auta wyceniono na ponad 600 tys. euro. Ich kierowcy trafili do policyjnego aresztu.

Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy zdobyli informacje, z której wynikało, że przez kujawsko-pomorskie mogą jechać TIR-y skradzione na terenie Niemiec. W sobotę, 14.10.br., rano, informacja ta trafiła do dyżurnych policji. W komendzie policji w Świeciu służby dyżurne przekazały komunikat do patroli będących w służbie.

Około 7.00 patrol ruchu drogowego ze Świecia zatrzymał do kontroli ciężarowego DAF-a, z którego wybiegł kierowca. Szybko jednak został zatrzymany.

W czasie tej akcji policyjną kontrolę ominął inny ciężarowy DAF, który po krótkim pościgu został zatrzymany i przejęty przez policjantów. Kierowcy tego auta nie było w kabinie. Na miejsce ściągnięto policyjne psy i przekazano informacje o ucieczce kierowcy do patroli. Po południu 48-latek, mieszkaniec powiatu kartuskiego, wpadł w ręce policjantów.

Obaj mężczyźni trafili do komendy policji w Świeciu nad Wisłą. Tam policjanci zajęli się gromadzeniem materiału dowodowego, powiadomieniem właścicieli o odzyskanych autach, które, jak się okazało, zostały skradzione na terenie Niemiec.

W sobotę do prokuratury trafił pierwszy z zatrzymanych, 28-letni mieszkaniec powiatu nowomiejskiego. Mężczyzna usłyszał zarzut paserstwa. Na wniosek prokuratora został aresztowany przez sąd na 3 miesiące.

Drugi z zatrzymanych - 48-latek zarzuty paserstwa usłyszał wczoraj, 16.10.br. W jego przypadku sąd również przychylił się do wniosku prokuratora i aresztował go na 3 miesiące.

TIR-y odzyskane przez policjantów wyceniono na ponad 600 tys. euro. W weekend trwały czynności mające na celu powiadomienie pokrzywdzonych oraz przyjęcie od nich zawiadomień o kradzieży. Za paserstwo kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

  • odzyskane kradzione TIR-y
  • odzyskane kradzione TIR-y
  • odzyskane kradzione TIR-y
Powrót na górę strony