Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci i celnicy zwalczają przestępczość hazardową

Data publikacji 17.10.2017

Stołeczni policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą oraz funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego skontrolowali pawilony w centrum handlowym na warszawskim Bemowie. W jednym z nich zabezpieczyli łącznie aż 13 automatów do gier hazardowych działających bez wymaganego zezwolenia.

Działania stołecznych policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępstw o charakterze gospodarczym oraz funkcjonariuszy Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego na terenie Bemowa doprowadziły do ujawnienia kolejnych nielegalnych automatów do gier. W ostatni czwartek funkcjonariusze skontrolowali kilka lokali. W wyniku przeprowadzonych działań zabezpieczonych zostało aż 13 automatów do gier.

Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami. Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wys. 100 tys. zł od jednego automatu. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

Wspólne działania stołecznych policjantów oraz funkcjonariuszy z urzędu celno-skarbowego mają na celu rozpoznanie i zwalczanie przestępczości hazardowej. Policjanci we współpracy z celnikami w dalszym ciągu będą prowadzili wzmożone działania kontrolne ukierunkowane na trwałą likwidację miejsc, w których urządzane są nielegalne gry na automatach.

aw

Powrót na górę strony