Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowała policjantom za odzyskanie pieniędzy

Data publikacji 17.10.2017

„Dzięki natychmiastowej reakcji i ogromnemu zaangażowaniu funkcjonariuszy, wszelkie przestępcze operacje bankowe zostały w porę udaremnione”. Wdzięczność za szybką i skuteczną interwencję rybnickich policjantów dotyczącą wyłudzenia ponad 33 tys. złotych, kobieta wyraziła w podziękowaniu, które trafiło na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Rybniku.

Na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Rybniku insp. Teofila Marcinkowskiego, wpłynęły pisemne podziękowania od mieszkanki naszego miasta, w których wyraziła swoją wdzięczność i wyrazy uznania wobec naczelnika i policjanta z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu.

W połowie września, kobieta padła ofiarą oszustwa metodą „na policjanta”. Przelała na konto bankowe przestępcy ponad 13 tysięcy złotych. Kiedy pokrzywdzona zorientowała się że została oszukana, zgłosiła się na policję. Sprawą natychmiast zajęli się policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu rybnickiej komendy. Dzięki ich szybkiej i skutecznej interwencji, w porę udało się zablokować wypłatę środków. Okazało się, że oszust posługując się danymi pokrzywdzonej, zdołał zaciągnąć pożyczkę na kwotę 20 tys. złotych. Stróże prawa zdołali również skutecznie zablokować wypłatę tych pieniędzy.

Rybniccy śledczy prowadzą czynności w tej sprawie.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony