Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci w dniu wolnym od służby zatrzymali poszukiwanego

Data publikacji 17.10.2017

Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego na Białołęce w wolny dzień od służby rozpoznali i zatrzymali mężczyznę poszukiwanego na podstawie wydanego postanowienia o zatrzymaniu i przymusowym doprowadzeniu do jednostki Policji. Dzięki spostrzegawczości st. sierż. Mariusza Stankiewicza i sierż. Adriana Murawskiego oraz ich zaangażowaniu w realizację obowiązków służbowych, Rafał B. odpowie przed sądem za kradzieże z włamaniem.

Dobre rozpoznanie, policyjna czujność i zaangażowanie w realizację obowiązków przynoszą pozytywne efekty. Udowodnili to policjanci z wydziału kryminalnego komisariatu na Białołęce, którzy w dniu wolnym od służby zatrzymali mężczyznę ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości.

W ostatni czwartek przy ul. Jasnej na terenie Marek st. sierż. Mariusz Stankiewicz i sierż Adrian Murawski zauważyli mężczyznę łudząco podobnego do poszukiwanego przez jednostkę 22-latka. Wiedząc, że poszukiwany ukrywa się i jest to być może jedyna okazja, aby go zatrzymać, czujni policjanci postanowili zrezygnować z osobistych planów i natychmiast przystąpili do działania.

Mężczyzna nie krył zaskoczenia, kiedy okazało się, że wpadł właśnie w ręce Policji. Po sprawdzeniu okazało się, że podejrzenia kryminalnych były słuszne. Rafał B. był poszukiwany na podstawie wydanego postanowienia o zatrzymaniu i przymusowym doprowadzeniu do jednostki za liczne kradzieże z włamaniem, gdzie łączna suma strat wyniosła blisko 13 tys. zł.

Dzięki podjętej interwencji przez kryminalnych kolejna osoba uchylające się przed wymiarem sprawiedliwości odpowie za swoje czyny.

(KSP / mg)

Powrót na górę strony