Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbita zorganizowana grupa przestępcza wyłudzająca kredyty

Data publikacji 17.10.2017

Po kilku miesiącach ustaleń policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Grójcu rozpracowali zorganizowaną grupę przestępczą, której zarzuca się wyłudzenie kredytów na szeroką skalę. Efekt pracy kryminalnych to zatrzymanie 5 mężczyzn na terenie województwa mazowieckiego i łódzkiego.

Po uzyskaniu przez kryminalnych z białobrzeskiej komendy informacji o nielegalnej działalności zatrzymanych, rozpoczęto działania operacyjne. Funkcjonariusze pracowali nad ustaleniem zaangażowanych w przestępczą działalność oraz zbierali materiał dowodowy ukazujący sposoby ich działania. Policjanci ustalili osobę kierującą grupą przestępczą oraz jej wspólników. Kilka dni temu, o godzinie 6 przeprowadzono na terenie Mazowsza i województwa łódzkiego akcję zatrzymania podejrzanych. Policyjni antyterroryści weszli w tym samym czasie do kilku domów i mieszkań, całkowicie zaskakując zatrzymywane osoby. Efekt akcji to zatrzymanych pięciu mężczyzn w wieku 35 do 54 lat. W akcji uczestniczyło łącznie 50 funkcjonariuszy w tym policjanci z Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP i Samodzielnych Pododdziałów Antyterrorystycznych z Radomia i Łodzi.

Według policyjnych ustaleń, podejrzani na podstawie pozyskanych nielegalnie danych wyłudzali od banków kredyty.

Obecnie policjanci z Białobrzegów, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Grójcu, prowadzą dalsze czynności w sprawie, co do skali procederu i łącznej wartości wyłudzonych kredytów, która szacowana jest na znaczną wartość, kilkuset tysięcy złotych. Ustalany jest też udział zatrzymanych w innych przestępstwach z użyciem przemocy, do których doszło na terenie powiatu białobrzeskiego.

Czterem zatrzymanym mężczyznom przedstawiono zarzut uczestnictwa w zorganizowanej grupie przestępczej oraz oszustw kredytowych. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności. Piąty zatrzymany usłyszał zarzut oszustw w związku z kredytami.

Wobec wszystkich zatrzymanych mężczyzn sąd zastosował tymczasowy trzymiesięczny areszt.

(KWP w Radomiu / mw)

  • policjanci prowadzą zatrzymanego
  • policjanci prowadzą zatrzymanego
  • policjant z zatrzymanym
  • policjant z zatrzymanym
  • policjanci prowadzą zatrzymanego
  • policjant z zatrzymanym

Film Rozbita zorganizowana grupa przestępcza wyłudzająca kredyty

Pobierz plik Rozbita zorganizowana grupa przestępcza wyłudzająca kredyty (format mp4 - rozmiar 29.91 MB)

Powrót na górę strony