Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zdążyli z pomocą

Data publikacji 17.10.2017

Policjanci z komisariatu Toruń Śródmieście uratowali niepełnosprawnego 45-latka. Bez wahania wyważyli drzwi do mieszkania, z którego wydobywał się dym i wyciągnęli mężczyznę w bezpieczne miejsce. Do czasu przyjazdu karetki mundurowi udzielali mu pomocy i kontrolowali funkcje życiowe.

Z soboty na niedzielę (14/15.10.17) policjanci z komisariatu Toruń Śródmieście zostali skierowani na jedną z ulic Bydgoskiego Przedmieścia. Powodem tego była informacja od mężczyzny, że jest inwalidą i spadł z wózka w trakcie przygotowywania posiłku. Z jego relacji wynikało, że kuchenka, na której stoi patelnia z potrawą jest nadal włączona, a on nie może jej dosięgnąć by wyłączyć.

Gdy policjanci dotarli pod podany adres zauważyli wydobywający się wnętrza dym. Na ich nawoływanie nikt nie reagowal, dlatego bez zbędnego zastanowienia podjęli decyzję o wyważeniu drzwi. W zadymionym pomieszczeniu znaleźli leżącą na podłodze postać, obok której stał wózek inwalidzki. Mundurowi natychmiast zajeli się 45-latkiem i do czasu przyjazdu karetki udzielali mu pomocy, a także kontrolowali funkcje życiowe. Ostatecznie meżczyzna z podejrzenem złamania trafił do szpitala.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony