Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskali skradzione audi, zlikwidowali „dziuplę”

Data publikacji 17.10.2017

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu kieleckiej komendy wymierzyli cios w przestępczość samochodową. W minioną niedzielę na terenie gminy Bieliny ujawnili skradzione na terenie powiatu jędrzejowskiego, osobowe audi oraz części z innych pojazdów, pochodzące najprawdopodobniej z kradzieży. W tej sprawie kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 47, 51 i 52 lata. Najmłodszy z nich został już tymczasowo aresztowany na okres 2 miesięcy.

W ubiegłym tygodniu na terenie powiatu jędrzejowskiego nieznany sprawca dokonał kradzieży samochodu audi o wartości ok. 50 000 złotych. Informacja o tym zdarzeniu trafiła do mundurowych z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Sprawą zainteresowali się funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu, w ramach którego działa specjalna komórka zwalczająca przestępczość samochodową. Policjanci prowadząc czynności nabrali podejrzeń, że związek z zaistniałą kradzieżą mogą mieć mieszkańcy powiatu kieleckiego. W niedzielny poranek stróże prawa pojechali na teren gminy Bieliny, gdyż przypuszczali, że właśnie tam może znajdować się skradziony samochód. Szybko okazało się, że ich podejrzenia były niezwykle trafne. Na jednej z posesji, w garażu ujawnili oni osobowe audi, które kilka dni wcześniej zostało skradzione na terenie powiatu jędrzejowskiego. W trakcie przeszukania mundurowi ujawnili także części z innych pojazdów, najprawdopodobniej pochodzące z kradzieży. W tej sprawie funkcjonariusze zwalczający przestępczość samochodową Komendy Miejskiej Policji w Kielcach zatrzymali 47- latka z gminy Bieliny oraz 51 i 52- latków z gminy Daleszyce. Ponadto w trakcie przeszukania posesji 51- latka policjanci ujawnili 21 sztuk nielegalnej amunicji, która została zabezpieczona.

Śledczy ustalili, że mężczyźni mają związek kradzieżą pojazdu na terenie powiatu jędrzejowskiego. Ponadto najmłodszy z nich miał dokonać kradzieży osobowego seata z terenu powiatu buskiego, w sierpniu tego roku. Decyzją kieleckiego sądu 47- latek został już tymczasowo aresztowany na okres dwóch miesięcy. Kryminalni nadal pracują nad tą sprawą, która ma charakter rozwojowy. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach

  • Odzyskane auto, nielegalna amunicja #1
  • Odzyskane auto, nielegalna amunicja #2
  • Odzyskane auto, nielegalna amunicja #3
Powrót na górę strony