Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zapobiegli próbie samobójczej

Data publikacji 17.10.2017

Wrocławscy policjanci z patrolu motocyklowego w trakcie służby pełnionej na terenie miasta otrzymali informację od pewnego mężczyzny o tym, że jego znajoma chce odebrać sobie życie. Kobieta miała zażyć dużą ilość leków. Funkcjonariusze w związku z zagrożeniem życia natychmiast pojechali we wskazane miejsce. Okazało się, że mieszkanie, w którym znajdowała się kobieta, trzeba było otworzyć siłowo. Na szczęście pomoc przyszła na czas i w chwili interwencji pokrzywdzona była przytomna, ale wymagała natychmiastowego przewiezienia do szpitala.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu pełnili 16 listopada br. służbę na motocyklach. Około godz. 16.00 w okolicach ul. Pułaskiego we Wrocławiu podszedł do policjantów pewien mężczyzna informując ich, że jego przyjaciółka zamierza popełnić samobójstwo. Mężczyzna oświadczył, że chwilę wcześniej rozmawiał z nią telefonicznie i pokrzywdzona powiedziała mu, że zażyła duże ilości leków chcąc odebrać sobie życie.

W związku z tym funkcjonariusze używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych niezwłocznie pojechali pod wskazany adres podany przez zgłaszającego. Na miejscu mimo wielokrotnego wezwania do otwarcia drzwi nikt nie reagował. Po rozmowie z sąsiadami ustalono, że kobieta prawdopodobnie znajduje się w środku.

Na miejsce wezwano Straż Pożarną i Pogotowie Ratunkowe oraz męża pokrzywdzonej. Strażacy przy pomocy sprzętu specjalistycznego otworzyli drzwi do mieszkania. Po wejściu do środka w jednym z pokoi zauważono leżącą kobietę na łóżku, z którą kontakt był ograniczony. Obok niej leżały lekarstwa i butelka po alkoholu.

Zespół ratownictwa medycznego podjął decyzję o natychmiastowym przetransportowaniu kobiety do szpitala.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony