Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Udana akcja poszukiwawcza

Data publikacji 17.10.2017

Podczas policyjnych działań w rejonie Podgórek Tynieckich krakowscy policjanci odnaleźli mężczyznę, który miał zgubić się w lesie i tam zostać poturbowany przez dzika.

Wczoraj, 16.10.br., około godz. 15:30 dyżrny krakowskiej policji otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 50-letniego mężczyzny w rejonie Podgórek Tynieckich. Policję zawiadamiał jego znajomy, z którym zaginiony skontaktował się telefonicznie. Według zgłoszenia, 50-latek który miał być pod wpływem alkoholu, wracał  autobusem do swojego domu. W pewnym momencie, gdy autobus zatrzymał się na przystanku, mężczyzna  wysiadł, jednak po chwili zorientował się, że nie wie gdzie jest. Dookoła niego były jedynie zarośla. Próbując się wydostać i znaleźć drogę do domu jak twierdzi, został zaatakowany przez dzika i poważnie raniony. W związku z czym zadzwonił do swojego znajomego prosząc o pomoc w odnalezieniu.

Na miejsce natychmiast został skierowany pluton alarmowy Policji jak również  policjanci z V Komisariatu i przewodnik z psem tropiącym. Podjęto akcję poszukiwawczą, w którą zaangażowanych zostało kilkudziesięciu funkcjonariuszy. Po pewnym czasie policjanci znaleźli zaginionego. Mężczyzna posiadał obrażenia w rejonie brzucha i narządów płciowych – został zabrany do jednego z krakowskich szpitali – jego  zdrowiu i życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

(KWP w Krakowie/ mw)

Powrót na górę strony