Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lublin: Z promilami przyjechała na zakupy. Po drodze staranowała samochody, wiatę i potrąciła pieszą

Data publikacji 18.10.2017

Do groźnego zdarzenia doszło wczoraj pod jednym ze sklepów przy ul. Gęsiej. 46-latka wjeżdżając hondą na sklepowy parking najpierw uderzyła w dwa zaparkowane tam samochody, następnie potrąciła przechodzącą kobietę, a później z impetem wjechała w słupek na rowery i wiatę przed wejściem do obiektu. Jak się okazało, sprawczyni tego zdarzenia była pijana. Wynik wskazał u niej ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Potrącona 43-latka trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godz. 20. Jak ustalili policjanci z lubelskiej drogówki 46-letnia mieszkanka Lublina wjeżdżała na parking pod jeden z dyskontów. Zakupów jednak nie zdążyła zrobić, gdyż po drodze najpierw staranowała dwa zaparkowane samochody - renault i skodę. Następnie kierowany przez nią samochód uderzył w przechodzącą obok kobietę. Na tym jednak nie koniec, ponieważ honda z impetem wjechała pod wiatę przy wejściu do obiektu uderzając w stojak na rowery i drzwi ewakuacyjne. W międzyczasie jej auto przewróciło się jeszcze na lewy bok.

Karetka pogotowia zabrała potrąconą 43-latkę do szpitala. Jej życiu na szczęście nie zagraża niebezpieczeństwo.

Kierująca hondą nie odniosła obrażeń. Policjanci na miejscu zdarzenia sprawdzili jej stan trzeźwości. Kobieta „wydmuchała” ponad 1,5 promila. Kobiecie policjanci odebrali już uprawnia do kierowania.  Wkrótce za swoje poczynania odpowie przed sądem.

AK

Powrót na górę strony