Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany ENA zatrzymany przez policjantów - wpadł, bo nie zapiął pasów

Data publikacji 18.10.2017

Jaworscy policjanci zatrzymali mężczyznę poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania. Wpadł podczas kontroli drogowej. Był poszukiwany od blisko roku przez niemieckie organy ścigania za dokonane wcześniej kradzieże pojazdów. Zanim trafił za kratki, za którymi będzie musiał spędzić najbliższe 15 lat, dostał mandat za popełnione wykroczenia.

39-letni mieszkaniec Zgorzelca został zatrzymany przez jaworskich policjantów na drodze wojewódzkiej w Zębowicach. Powodem kontroli drogowej była jazda bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Mężczyzna kierujący daewoo nie posiadał przy sobie również prawa jazdy.

To nie było jednak wszystko, co 39-latek miał na sumieniu. W wyniku sprawdzenia w policyjnych systemach okazało się, że jest on poszukiwany od blisko roku Europejskim Nakazem Aresztowania. Nakaz ten był wydany przez niemiecki wymiar sprawiedliwości, w celu odbycia kary 15 lat pozbawienia wolności, orzeczonej przez niemiecki sąd. Mężczyzna został bowiem skazany za kradzieże samochodów na terenie Niemiec.

Poszukiwany został zatrzymany przez policjantów, a następnie przewieziony do Sądu Okręgowego w Legnicy, który wobec niego zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. W tym czasie zostaną wdrożone kolejne procedury celem przekazania mężczyzny niemieckim organom ścigania.

Dodatkowo, za popełnione wykroczenie mieszkaniec Zgorzelca został ukarany mandatem w kwocie 150 zł. Jego konto powiększyło się również o 2 punkty karne.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

  • pojazd zatrzymanego
  • radiowóz i pojazd zatrzymanego
  • zatrzymany podczas przesłuchania

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 13.11 MB)

Powrót na górę strony