Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Śląski gangster poszukiwany listem gończym zatrzymany

Data publikacji 30.03.2006

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych działającego w Wydziale Kryminalnym KWP w Katowicach oraz policjanci z pododdziału antyterrorystycznego zatrzymali w Świętochłowicach 35-letniego Piotra Sz. Mężczyzna poszukiwany był listem gończym i znajdował się na liście najbardziej poszukiwanych śląskich przestępców.

Śląski gangster poszukiwany listem gończym zatrzymanyPiotr Sz. w okresie od 1997 do 2003 roku na terenie województwa śląskiego dokonał dwóch napadów: na hurtownie artykułów przemysłowych i spółdzielnię mieszkaniową oraz sześciu włamań tzw. metodą "na wyłom" do placówek handlowych. W kwietniu 1997 roku na terenie Oświęcimia włamał się do sklepu i ukradł odzież renomowanych firm o wartości ponad 22.000 złotych. W sierpniu 2003 roku w Radlinie dokonał napadu na hurtownię artykułów przemysłowych. Wspólnie z innymi przestępcami obezwładnił ochroniarza, pobił go i skrępował, po czym ukradł towar wartości ponad 95.000 złotych.

We wrześniu 2003 roku w Piekarach Śląskich usiłował włamać się do hurtowni papierosów, a kilka dni później w Czeladzi dokonał napadu na pomieszczenie kasowe Spółdzielni Mieszkaniowej. W tym przypadku również ze swoimi wspólnikami obezwładnił i pobił stróża, usiłując włamać się do pomieszczenia kasowego. Przestępców spłoszył uruchomiony system alarmowy.

W sierpniu 2003 roku w Zawierciu poprzez wyłom w ścianie włamał się do sklepu i ukradł 71-telefonów komórkowych o wartości 120.000 złotych. Również w sierpniu 2003 roku w Czeladzi włamał się do salonu firmowego sieci telefonii komórkowej i ukradł 31-telefonów komórkowych oraz inne akcesoria o wartości ponad 46.000 złotych. W lipcu 2003 roku ze sklepu w Dąbrowie Górniczej ukradł telefony komórkowe oraz inne akcesoria o wartości ponad 4.000 złotych. W sierpniu 2003 roku włamał się do sklepu w Piekarach Śląskich i ukradł akcesoria do telefonów o wartości ponad 26.000 złotych.

Za dokonane przestępstwa podejrzanemu grozi kara do 18 lat więzienia.

Powrót na górę strony