Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Hrubieszów: „Droga 2017” - wspólne ćwiczenia służb

Data publikacji 19.10.2017

„Droga 2017” - pod takim kryptonimem odbyły się wczoraj ćwiczenia, które miały na celu zweryfikowanie współdziałania służb ratowniczych i innych podmiotów w przypadku wystąpienia wypadku drogowego. Według założenia, na drodze relacji Hrubieszów – Teptiuków doszło do wypadku drogowego w którym poszkodowanych jest kilkanaście osób, w tym kilka z nich znajduje się w stanie ciężkim. W działaniach wzięli udział strażacy, strażnicy miejscy, policjanci, ratownicy medyczni oraz przedstawiciele Zespołu Reagowania Kryzysowego.

Celem  ćwiczeń było sprawdzenie obiegu informacji pomiędzy uczestniczącymi w akcji podmiotami oraz zweryfikowanie współdziałania służb ratowniczych i innych podmiotów w przypadku wystąpienia zdarzenia drogowego na terenie powiatu hrubieszowskiego.

Według założenia na drodze relacji Hrubieszów – Teptiuków doszło do wypadku drogowego w którym poszkodowanych jest kilkanaście osób, w tym kilka z nich znajduje się w stanie ciężkim.

W ćwiczeniach wzięli udział funkcjonariusze Straży Pożarnej, Straży Miejskiej,Policja, Ratownictwo Medyczne oraz Zespół Reagowania Kryzysowego.

Tego typu ćwiczenia mają na celu sprawdzenie skuteczności współdziałania służb w sytuacjach kryzysowych kiedy liczy się czas reakcji, dobra komunikacja, skuteczność działania oraz zsynchronizowane dowodzenie akcją ratowniczą.

E. K.

Powrót na górę strony