Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

6 tys. porcji amfetaminy nie trafi na rynek

Data publikacji 19.10.2017

Policjanci z powiatu oławskiego zatrzymali 22-latka podejrzewanego o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Jadąc samochodem bez wymaganych uprawnień zaczął uciekać widząc funkcjonariuszy chcących zatrzymać go do kontroli, jednak bezskutecznie. Podejrzany miał przy sobie kilka porcji narkotyków, natomiast w jego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli blisko 6 tys.. Za swoje czyny mężczyzna odpowie teraz przed sądem.

Do zatrzymania doszło przed godz. 17.00 na ul. Wrocławskiej w Jelczu-Laskowicach. Policjanci zauważyli mężczyznę kierującego osobową Skodą, wiedząc, że nie posiada on uprawnień do kierowania. Funkcjonariusze postanowili natychmiast zatrzymać samochód do kontroli. Jednak kierujący na widok patrolu policji gwałtownie przyspieszył i skręcił na pobliską stację paliw. Mężczyzna szybko zaparkował samochód, pospiesznie wysiadł i zaczął uciekać pieszo. Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali podejrzanego. Podczas kontroli ujawnili przy nim niewielką ilość suszu roślinnego. Sprawdzenia potwierdziły, że jest to marihuana. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu.

Realizując dalsze czynności w tej sprawie funkcjonariusze przeszukali mieszkanie podejrzanego, gdzie ujawnili i zabezpieczyli amfetaminę w ilości, z której po podziale można byłoby uzyskać blisko 6 tysięcy porcji handlowych.

Na bezie zgromadzonych materiałów mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Obecnie policjanci sprawdzają, skąd 22-latek miał zabronione prawem substancje odurzające i czy nie zajmował się ich dystrybucją. Odpowie on także za kierowanie pojazdem mechanicznym bez uprawnień.

W świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

Powrót na górę strony