Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradzione samochody i zatrzymali 4 osoby

Data publikacji 19.10.2017

Na trop jednego z utraconych pojazdów wpadł Dzielnicowy z Wołowa, który ujawnił na terenie jednej z prywatnych posesji skradziony z powiatu legnickiego samochód osobowy. Działając dalej w tej sprawie policjanci odzyskali także kolejny pojazd, który jak się okazało, został skradziony na terenie Niemiec, a także zatrzymali cztery osoby mogące mieć związek z tym przestępstwami. Wszyscy usłyszeli już zarzuty. O dalszym ich losie zadecyduje teraz sąd.

Realizując codzienne czynności służbowe dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Wołowie na jednej z posesji we wsi, która podlega mu terytorialnie, ujawnił osobowego mercedesa pochodzącego z kradzieży. Sprawdzenia potwierdziły, że został on utracony na terenie powiatu legnickiego.

Na miejscu odnalezienia pojazdu ustalono również, że pojazd ten miał zamontowane tablice z innego samochodu, jak się okazało, także skradzionego. To auto osobowe policjanci ujawnili na terenie innej posesji, w sąsiedniej miejscowości.

Oba pojazdy zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy, a w wyniku dalszych czynności policjanci zatrzymali czterech mieszkańców powiatu podejrzanych o związek z tymi przestępstwami. Wszyscy usłyszeli już zarzuty ukrycia przedmiotów pochodzących z przestępstwa.

Obecnie prowadzone jest postępowanie mające na celu szczegółowe wyjaśnienie okoliczności tych zdarzeń, a o dalszym losie zatrzymanych zadecyduje teraz sąd.

(KWP we Wrocławiu / mw)

  • policjant i jedno z odzyskanych aut
  • policjant i jedno z odzyskanych aut
Powrót na górę strony