Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

CBŚP zatrzymało „Gekona” za pobicie

Data publikacji 19.10.2017

Wydział do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Narkotykowej Zarządu we Wrocławiu Centralnego Biura Śledczego Policji, prowadzi śledztwo pod nadzorem Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu. Sprawa dotyczy pobicia mężczyzny przez kilka osób, w jednym z wrocławskich lokali. Pokrzywdzony został wówczas poraniony nożem, doznając ciężkich obrażeń ciała, w tym ran ciętych i kłutych.

Wyjaśniając kolejne aspekty sprawy funkcjonariusze CBŚP ustalili, że w sprawę może być zamieszany 37-letni Łukasz W. ps. „Gekon”. Mężczyzna jest znany lokalnemu wymiarowi sprawiedliwości, ponieważ w przeszłości był zatrzymywany do podobnych przestępstw.

Z informacji policjantów wynika, że to prawdopodobnie właśnie podejrzany używał niebezpiecznego narzędzia podczas pobicia. 

Na podstawie zebranego materiału, w Prokuraturze Okręgowej we Wrocławiu przedstawiono 37-letniemu Łukaszowi W. zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Dzisiaj Sąd Rejonowy we Wrocławiu, na wniosek Prokuratury Okręgowej Wydział I Śledczy we Wrocławiu, zastosował wobec Łukasza W. ps. „Gekon” środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, na okres trzech miesięcy.

Śledztwo znajduje się we wstępnej fazie i trwają intensywne czynności w tej sprawie.

Powrót na górę strony