Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań

Data publikacji 19.10.2017

Kilkudziesięciu policjantów wspomaganych przez strażaków prowadziło poszukiwania 70-letniej zduńskowolanki. Wyziębniętą i przemoczoną zaginioną odnaleziono po kilku godzinach intensywnych poszukiwań.

Zaniepokojona rodzina zgłosiła zaginięcie 70-letniej zduńskowolanki późnym wieczorem 18 października po tym, jak niepostrzeżenie wyszła z domu. Z przekazanych przez najbliższych informacji wynikało, że z kobietą jest ograniczony kontakt z powodu problemów z pamięcią. Z uwagi na realne zagrożenie dla życia i zdrowia zaginionej decyzją Komendanta Powiatowego Policji w Zduńskiej Woli niezwłocznie ogłoszono alarm dla jednostki, a do działań poszukiwawczych skierowanych zostało kilkudziesięciu policjantów wraz z psem tropiącym. Dodatkowo do poszukiwań zaangażowano również strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Zduńskiej Woli. Po kilku godzinach intensywnie prowadzonej akcji poszukiwawczej zdezorientowaną kobietę odnaleziono na terenie gminy Zapolice – kilkanaście kilometrów od miejsca zamieszkania. Była przemoczona i trzęsła się z zimna. Na szczęście kobiecie nic złego się nie stało i po konsultacji lekarskiej została pod opieką córki.

Zaginięcie to poważne zagrożenie dla osób starszych, schorowanych i przyjmujących na stałe leki. Dlatego warto wyposażyć seniorów, szczególnie tych mających problemy z pamięcią, w elementy ułatwiające ich odnalezienie i zidentyfikowanie. Do tego przydatne okażą się specjalne opaski lub bransolety z informacją o chorobie i danymi kontaktowymi do opiekuna, telefon komórkowy, bądź nawet specjalistyczne urządzenia umożliwiające zlokalizowanie w przypadku zaginięcia.

(KWP w Łodzi / kp)

 

Powrót na górę strony