Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Największy turniej piłkarski służb mundurowych na świecie zakończony

Data publikacji 20.10.2017

W terminie od 9 do 13 października br. odbył się 35 Światowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Drużyn Policyjnych w Holandii. Rywalizacja z najlepszymi drużynami na świecie były szansą dla Reprezentacji Policji kobiet i mężczyzn na zebranie bezcennego, piłkarskiego doświadczenia.

W poniedziałek, 9 października br. w holenderskim Eibergen odbyło się oficjalne otwarcie Turnieju. Wzorem lat ubiegłych główna uroczystość zachwyciła wszystkie drużyny oraz kibiców. Każda z 208 reprezentacji, aż z ponad 50 krajów miała okazję zaprezentować się w hali widowiskowo - sportowej podczas oficjalnego przemarszu zespołów.

Następnego dnia zmagania grupowe rozpoczynała męska drużyna Polskiej Policji. W siedmiu spotkaniach nasi piłkarze pokonali reprezentacje Rumunii, Francji, Izraela, Niemiec i zremisowali z gospodarzami Mistrzostw - Holendrami, następnie z Hiszpanami oraz Gruzinami zdobywając 12 bramek, tracąc zaledwie jedną. Wysoki poziom gry naszych sportowców pozwolił na wyjście z grupy bez porażki i pewny awans do fazy pucharowej.

Środa należała do żeńskiej Reprezentacji Policji. Nasze zawodniczki podczas spotkań grupowych zgromadziły 14 punktów i awansowały do dalszej fazy mistrzostw z wysokiego, drugiego miejsca w grupie, wygrywając kolejno z drużyną niemiecką, holenderską, norweską oraz drugą drużyną Policji holenderskiej. W kolejnych meczach grupowych nasze funkcjonariuszki zremisowały ze Szwajcarkami i Francuzkami oraz poniosły jedyną porażkę  z  faworyzowanymi Brazylijkami.

Finały we wszystkich kategoriach rozgrywane były w czwartek, 12 października br. Męska reprezentacja Policji w pierwszej fazie pucharowej podejmowała drużynę Estonii, którą bez większych problemów pokonała w stosunku 3:0.

W kolejnych rozgrywkach los wybrał na naszego rywala reprezentację Ukrainy. To był najpoważniejszy w tym roku sprawdzian dla drużyny prowadzonej przez Andrzeja Kuczyńskiego - koordynatora Komendanta Głównego Policji ds. organizacji imprez sportowo - rekreacyjnych w Policji. Mecz był niezwykle zacięty i wyrównany od pierwszej do ostatniej minuty. Niestety dla Reprezentacji Polskiej Policji w końcówce meczu holenderski sędzia podjął dwie kontrowersyjne sportowo decyzje. Gracze ukraińskiej drużyny skorzystali z tej okazji i po chwili cieszyli się z awansu do kolejnego etapu zawodów.

Kobieca Reprezentacja Policji fazę pucharową rozpoczęła od spotkania w 1/16 z drużyną Anglii. Nasze koleżanki od  początku meczu były faworytem i swoją pozycję potwierdziły na boisku. Składne, skuteczne akcje zaowocowały aż 3 bramkami i pewnym awansem do kolejnej rundy.

Starcie w 1/8 rozgrywek śmiało można uznać za prapremierę finału turnieju. Nasze zawodniczki, uważane przez wielu za faworytki całych rozgrywek, zmierzyły się z mistrzyniami z 2016 roku – reprezentacją Holandii. Mecz był niezwykle zacięty i emocjonujący. Jednak to był zdecydowanie dzień Holenderek. Polki musiały uznać wyższość rywalek i na tym etapie rozgrywki dla naszych drużyn zakończyły się.

Podczas wizyty w Holandii delegacja polskiej Policji odwiedziła także cmentarz wojenny w Arnhem-Oosterbeeck. Nasza delegacja złożyła kwiaty oraz zapaliła znicze, a także oddała cześć polskim żołnierzom poległym w bitwie o Arnhem we wrześniu 1944 roku.

35. Światowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Drużyn Policyjnych w Holandii to największa rywalizacja piłkarska na świecie skierowana do funkcjonariuszy wielu państw. Udział w tym przedsięwzięciu stanowi szansę na rywalizację z najlepszymi drużynami na świecie. Obie drużyny, zarówno kobieca, jak i męska, zaprezentowały wysoki poziom umiejętności sportowych oraz siłę walki. Każdy dzień turnieju będzie z pewnością bezcennym doświadczeniem dla sztabów szkoleniowych oraz naszych reprezentacji i stanowi świetną lekcję sportową, będącą przygotowaniem do kolejnych spotkań.

(Gabinet KGP/ mk/ mw)

 • Światowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Drużyn Policyjnych w Holandii
 • Światowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Drużyn Policyjnych w Holandii
 • Światowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Drużyn Policyjnych w Holandii
 • Światowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Drużyn Policyjnych w Holandii
 • Światowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Drużyn Policyjnych w Holandii
 • Światowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Drużyn Policyjnych w Holandii
 • Światowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Drużyn Policyjnych w Holandii
 • Światowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Drużyn Policyjnych w Holandii
 • Światowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Drużyn Policyjnych w Holandii
 • Światowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Drużyn Policyjnych w Holandii
 • Światowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Drużyn Policyjnych w Holandii
 • Światowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Drużyn Policyjnych w Holandii
 • Światowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Drużyn Policyjnych w Holandii
 • Światowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Drużyn Policyjnych w Holandii
 • Światowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Drużyn Policyjnych w Holandii
 • Światowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Drużyn Policyjnych w Holandii
 • Światowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Drużyn Policyjnych w Holandii
 • Światowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Drużyn Policyjnych w Holandii
 • Światowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Drużyn Policyjnych w Holandii
 • Światowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Drużyn Policyjnych w Holandii
 • Światowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Drużyn Policyjnych w Holandii
 • Światowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Drużyn Policyjnych w Holandii
 • Światowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Drużyn Policyjnych w Holandii
 • Światowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Drużyn Policyjnych w Holandii
 • Światowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Drużyn Policyjnych w Holandii
 • Światowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Drużyn Policyjnych w Holandii
 • Światowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Drużyn Policyjnych w Holandii
 • Światowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Drużyn Policyjnych w Holandii
 • Światowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Drużyn Policyjnych w Holandii
 • Światowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Drużyn Policyjnych w Holandii
 • Światowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Drużyn Policyjnych w Holandii
 • Światowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Drużyn Policyjnych w Holandii
 • Światowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Drużyn Policyjnych w Holandii
 • Światowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Drużyn Policyjnych w Holandii
 • Światowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Drużyn Policyjnych w Holandii
 • Światowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Drużyn Policyjnych w Holandii
 • Światowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Drużyn Policyjnych w Holandii
 • Światowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Drużyn Policyjnych w Holandii
 • Światowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Drużyn Policyjnych w Holandii
 • Światowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Drużyn Policyjnych w Holandii
 • Światowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Drużyn Policyjnych w Holandii
 • Światowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Drużyn Policyjnych w Holandii
 • Światowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Drużyn Policyjnych w Holandii
 • Światowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Drużyn Policyjnych w Holandii
 • Światowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Drużyn Policyjnych w Holandii
 • Światowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Drużyn Policyjnych w Holandii
 • Światowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Drużyn Policyjnych w Holandii
 • Światowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Drużyn Policyjnych w Holandii
 • Światowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Drużyn Policyjnych w Holandii
 • Światowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Drużyn Policyjnych w Holandii
 • Światowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Drużyn Policyjnych w Holandii
 • Światowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Drużyn Policyjnych w Holandii
 • Światowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Drużyn Policyjnych w Holandii
 • Światowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Drużyn Policyjnych w Holandii
 • Światowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Drużyn Policyjnych w Holandii
 • Światowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Drużyn Policyjnych w Holandii
 • Światowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Drużyn Policyjnych w Holandii
 • Światowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Drużyn Policyjnych w Holandii
Powrót na górę strony