Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszty za zabójstwo

Data publikacji 20.10.2017

Na trzy miesiące sąd tymczasowo aresztował dwóch 19-latków z Piastowa. Mężczyźni zostali zatrzymani przez pruszkowskich policjantów. Obaj podejrzani są o zabójstwo. Do zdarzenia doszło w minioną sobotę na ulicy Promyka w Pruszkowie. 49-letni mężczyzna w wyniku pobicia zmarł w szpitalu.

Wszystko zaczęło się w sobotni wieczór po godzinie 20-stej. Policjanci z Pruszkowa otrzymali informację, że na ulicy Promyka doszło do pobicia i na chodniku leży nieprzytomny mężczyzna. Natychmiast udali się pod wskazany adres. Na miejscu zastali osoby zgłaszające oraz pogotowie ratunkowe, które reanimowało mężczyznę. Niestety kilka godzin po zdarzeniu, 49-latek zmarł w szpitalu.

Mundurowi natychmiast zaczęli ustalać świadków tego zdarzenia i okoliczności, w jakich do niego doszło.  Efektem ich ustaleń było zatrzymanie 19-latka z Piastowa.

Sprawą zajęli się  funkcjonariusze z kilku wydziałów. Policjanci zabezpieczali ślady, przesłuchiwali świadków oraz analizowali zebrany materiał. Sprawdzali każdy nawet najmniejszy szczegół. Ciężka praca dochodzeniowa i operacyjna przyniosła oczekiwane rezultaty. W wtorek, w rękach kryminalnych z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu byli już kolejni uczestnicy pobicia.

Dwóch 19-latków z Piastowa usłyszało w prokuraturze zarzut zabójstwa i zarzut pobicia. Na wniosek policji i prokuratury sąd zastosował wobec podejrzanych areszt na okres 3 miesięcy.

Za przestępstwo zabójstwa kodeks karny przewiduje karę nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

kk/mb

Powrót na górę strony