Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci dbają o bezpieczeństwo przy nekropoliach

Data publikacji 20.10.2017

Druga połowa października to czas kiedy przed Świętem Zmarłych porządkujemy nagrobki. Pamiętajmy aby wybierając się na groby naszych bliskich zmarłych zachować czujność i rozwagę. W dbaniu o bezpieczeństwo w rejonach cmentarzy będą pomagali policjanci.

Wiele osób przed Świętem Zmarłych porządkuje groby swoich bliskich. Dlatego przypominamy wszystkim osobom porządkującym nagrobki, aby zwracali uwagę na swoje mienie. Łupem złodziei mogą paść przede wszystkim damskie torebki, oraz saszetki, portfele, telefony komórkowe czy dokumenty pozostawione na ławkach lub przy płytach nagrobkowych. Złodzieje mogą wykorzystać moment nieuwagi np. w czasie pójścia po wodę czy wyrzucenia śmieci do kontenera. Nie pozostawiajmy też w zaparkowanych przed cmentarzem samochodach cennych rzeczy - widoczne przez szybę samochodową mogą paść łupem złodzieja.

Podczas codziennych obchodów dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu i podległych komisariatów zwracają uwagę na tereny przy cmentarzach i rozmawiają z mieszkańcami przypominając o zachowaniu czujności i rozwagi podczas porządkowania nagrobków.

Apelujemy więc o czujność i rozwagę! Wybierając się na cmentarz zabierajmy tylko to, co będzie nam niezbędne i zwracajmy uwagę na nasze torebki i saszetki.

 

podinsp. Sylwia Woroniec

oficer prasowy KPP w Żaganiu

Powrót na górę strony