Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kandydaci do Policji ćwiczyli na torze przeszkód

Data publikacji 20.10.2017

Każdy chętny do służby w Policji mógł wspólnie z policyjnymi instruktorami sprawdzić na czym polega test sprawności fizycznej i poćwiczyć pokonywanie toru przeszkód. Zajęcia odbyły się w hali sportowej przy ul.Strzeleckiej 22 w Zielonej Górze.

Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wlkp. jest inicjatorem doskonalenia umiejętności sprawnościowych dla wszystkich osób, które wiążą swą przyszłość z Policją. Policyjni instruktorzy na specjalnie przygotowanych torach przeszkód demonstrują prawidłowe wykonanie zadania. Pokonanie toru przeszkód jest jednym z elementów postępowania kwalifikacyjnego.

Lubuska Policja w trosce o jak najlepsze przygotowanie kandydatów zorganizowała spotkania z wyszkolonymi instruktorami Policji, którzy demonstrowali prawidłowe sposoby na pokonanie tego etapu kwalifikacyjnego. Pierwsze takie zajęcia odbyły się 5 października br. w auli Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp. Grupa kilkunastu osób, które w niedalekiej przyszłości będą starać się o służbę w Policji, miała możliwość przećwiczenia technicznej odsłony tego etapu i poznać jego założenia.

Dzisiaj drugie takie spotkanie odbyło się w Zielonej Górze. Ponad 20 młodych ludzi z całego województwa przyjechało do Zielonej Góry żeby pod czujnym okiem instruktorów z Wydziału Kadr i Szkolenia i Wydziału Konwojowego sprawdzić swoje przygotowanie do zaliczenia testu sprawnościowego na właściwym egzaminie. Instruktorzy pokazali prawidłowe sposoby wykonania poszczególnych ćwiczeń, a potem korygowali błędy ćwiczących - po to, aby już na właściwym egzaminie z sukcesem pokonać ten etap kwalifikacji.

Więcej informacji:
http://www.lubuska.policja.gov.pl/go/rekrutacja/dobor/3580,Dobor.html

 

podinsp. Małgorzata Barska

KMP w Zielonej Górze

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 12.29 MB)

Powrót na górę strony