Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaatakował ludzi nożem w galerii handlowej

Data publikacji 20.10.2017

Policjanci zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który zaatakował nożem kilka osób w galerii handlowej w Stalowej Woli. Mężczyzna działał irracjonalnie, raniąc ludzi w plecy. Jedna ze zranionych kobiet zmarła. Rannych jest jeszcze 7 osób.

Około godz. 15.00 dyżurny policji w Stalowej Woli został powiadomiony o mężczyźnie, który zranił nożem kilka osób w galerii handlowej przy ul. Chopina. Policjanci ustalili wstępnie, że mężczyzna atakował ludzi od tyłu raniąc ich w plecy.

Rannych zostało 8 osób, niestety jedna z zaatakowanych kobiet zmarła.

Młody mężczyzna został zatrzymany przez klientów galerii. Policjanci ustalili, że jest to 27-letni mieszkaniec Stalowej Woli, nie był wcześniej notowany. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Badanie alkomatem wykazało, że jest trzeźwy. Pobrano od niego krew do badań na obecność innych substancji.

Podczas przeszukania w domu mężczyzny policjanci ujawnili dokumentację medyczną świadczącą, że leczył się psychiatrycznie.

Na chwilę obecną nie są znane motywy działania mężczyzny.

W związku z wydarzeniami w Stalowej Woli minister Mariusz Błaszczak polecił wojewodzie podkarpackiej Ewie Leniart pilne udanie się na miejsce zdarzenia. Szef MSWiA zobowiązał wojewodę do zapewnienia pełnej opieki, zarówno lekarskiej jak i psychologicznej wszystkim osobom poszkodowanym w wyniku zdarzenia. Szef MSWiA jest w stałym kontakcie ze służbami i jest na bieżąco informowany o sytuacji.

KWP Rzeszów

Powrót na górę strony