Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni zabezpieczyli audi

Data publikacji 21.10.2017

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy zabezpieczyli audi najprawdopodobniej pochodzące z kradzieży na terenie Niemiec. Kryminalni zatrzymali 42-letniego kierowcę auta. Mężczyzna miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

Kryminalni z bydgoskiej komendy patrolując teren Osielska zauważył na jednej z ulic pojazd marki audi. Stojący obok auta kierowca widząc policjantów nagle wsiadł do pojazdu i ruszył. Funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli.

W trakcie legitymowania okazało się, że mężczyzna nie posiada przy sobie żadnych dokumentów. Po sprawdzeniu 42-latka w policyjnej bazie danych okazało się, że ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Kierowca został zatrzymany.

To jednak nie był koniec kontroli. Kryminalni mieli wątpliwości co do legalności posiadanego przez mężczyznę samochodu. Po dokładnym sprawdzeniu auta, policjanci zauważyli, że numery nadwozia najprawdopodobniej zostały przerobione.  Co więcej, niemieckie numery rejestracyjne od tego pojazdu nie zgadzały się z rejestracją na terenie tego kraju. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że taki sam pojazd został skradziony w 2011 roku na terenie Niemiec. Policjanci przeszukali mieszkanie mężczyzny, gdzie zabezpieczyli dokumenty od auta.

Audi zostało zabezpieczone. 42-latek został przewieziony do komisariatu na bydgoskim Śródmieściu. Tam śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili zatrzymanemu zarzut prowadzenia pojazdu pomimo cofniętych uprawnień do kierowania pojazdami. Za to przestępstwo grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

Natomiast teraz biegli z dziedziny mechanoskopii i technicznych badań dokumentów sprawdzają, czy numery nadwozia auta oraz dokumenty od niego są przerobione. Jeśli ekspertyza biegłych potwierdzi przypuszczenia kryminalnych, wówczas 42-latek może usłyszeć dodatkowe zarzuty.

(KWP w Bydgoszczy / wsz)

Powrót na górę strony