Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania dla pracownicy Banku Credit Agricole Bank Polska S.A. za czujność

Data publikacji 23.10.2017

Wspólne działania policjantów i banków w walce z przestępcami przynoszą efekty. Oszuści coraz częściej "odchodzą z kwitkiem". Tym razem dzięki reakcji Pani Anny - pracownicy Credit Agricole Bank Polska S.A. w Inowrocławiu starsza Pani nie straciła oszczędności.

Przypomnijmy: 11 października br. do placówki Credit Agricole Bank Polska S.A. w Inowrocławiu przyszła kobieta. Chciała pilnie przelać swoje oszczędności na inne konto. Faktem tym zainteresowała się pracownica banku, która podczas rozmowy zorientowała się, że starszą Panią próbuje ktoś oszukać i okraść. O swoich podejrzeniach niezwłocznie powiadomiła policję.

Funkcjonariusze ustalili, że do mieszkanki Inowrocławia zadzwonił mężczyzna. Podał się za policjanta i powiadomił ją, że konto kobiety zostało zablokowane i aby „ratować” swoje oszczędności musi ona pilnie przelać pieniądze na podany przez mężczyznę inny rachunek. Cała historyjka była oczywiście fikcją i tylko dzięki czujności pracownicy banku seniorka nie straciła gotówki.

Tego samego dnia do inowrocławskiej policji dotarły sygnały o trzech podobnych przypadkach kontaktowania się nieznajomych z mieszkańcami miasta. Podawali się oni za policjantów, czy innych funkcjonariuszy i nakłaniali do przelania pieniędzy na inne konta. Inowrocławianie nie dali się naciągnąć. o Wszystkich przypadkach natychmiast informowali policję.

Dzisiaj, 23.10.br., za czujność i wykazanie się szybką reakcję Komendant Powiatowy Policji w Inowrocławiu insp. Marcin Ratajczak podziękował i wręczył Pani Annie oraz jej przełożonej Dyrektor Zespołu Placówek Bankowych Credit Agricole Pani Magdalenie Woźniak-Sikorskiej listy gratulacyjne oraz upominki.

Policja apeluje!
Warto wiedzieć, że metody stosowane przez oszustów są przez nich samych modyfikowane i „udoskonalane”. Dlatego, trzeba mieć świadomość jak próbują oni działać. Dzwonią oni najczęściej do osób starszych i zdarza się, że podają za wnuka, policjanta lub funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji.

Pamiętaj!
1. Nie ufaj osobom podającym się telefonicznie za policjanta, który twierdzi, że prowadzi akcję. O takich sprawach policja czy funkcjonariusze CBŚP nigdy nie informują!
2. Nie przekazuj gotówki osobom, których nie znasz, zwłaszcza na prosbe rzekomego policjanta mundurowi nigdy nie proszą o żadną gotówkę!
3. Gdy ktoś dzwoni w sprawie pieniędzy i pojawia się jakiekolwiek podejrzenie, że może to być oszustwo koniecznie powiadom policję, nr telefonu alarmowego 997 i 112!

Zwykła ostrożność może uchronić przed utratą gromadzonych latami oszczędności!

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja