Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowanie za obywatelską postawę

Jeden z mieszkańców Legnicy przyjął gratulacje i słowa uznania od Komendanta Miejskiego Policji w Legnicy insp. Leszka Zagórskiego oraz Prezydenta Miasta Legnicy Tadeusza Krzakowskiego za obywatelską postawę. Mężczyzna ujął sprawcę przestępstwa, które zaistniało na ulicy Najświętszej Marii Panny. Dzięki jego zdecydowanej reakcji, sprawca rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia nie uniknie teraz odpowiedzialności karnej.

Doniosły charakter miało spotkanie Komendanta Miejskiego Policji w Legnicy insp. Leszka Zagórskiego z Prezydentem Miasta Legnicy Tadeuszem Krzakowskim, którzy wspólnie serdecznie podziękowali panu Michałowi za ujęcie sprawcy groźnego przestępstwa, które zaistniało w Legnicy na ulicy Najświętszej Marii Panny.

Do sklepu ogólnospożywczego wszedł mężczyzna i wyjął spod bluzy przedmiot przypominający broń palną i skierował go w stronę stojących za ladą sprzedawczyń. Po chwili, jednej z nich przyłożył przedmiot do głowy, zmuszając młodszą kobietę do wydania pieniędzy z kasy. W czasie wydawania pieniędzy 22-letnia kobieta uruchomiła alarm napadowy. Sprawca wybiegł ze sklepu, a w pościg za nim udał się zaalarmowany krzykiem kobiet przechodzeń 26-letni mieszkaniec Legnicy w stronę, którego sprawca dwukrotnie kierował broń i krzyczał, że będzie strzelał. Mimo to mężczyzna nie zaprzestał pościgu i dokonał ujęcia sprawcy, a następnie przekazał 40-latka w ręce policjantów, którzy przybyli na miejsce.

Insp. Leszek Zagórski w swoich słowach skierowanych do pana Michała przyznał, że dzięki jego zdecydowanej reakcji sprawca rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia nie uniknie odpowiedzialności karnej. Dodał, że czyn ten stanowić może przykład dla innych mieszkańców miasta, a podjęte działanie świadczy o ogromnym poczuciu odpowiedzialności za życie i bezpieczeństwo innego człowieka. Gratulując mężczyźnie godnej naśladowania postawy oraz odwagi Komendant potwierdził, że takie postępowanie zasługuje na najwyższe uznanie.

(KWP Wrocław / mg)

  • Podziękowanie za obywatelską postawę
  • Podziękowanie za obywatelską postawę
Powrót na górę strony