Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Straty firmy oszacowano na ponad ćwierć miliona złotych

Data publikacji 24.10.2017

Policjanci z mokotowskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali mężczyznę podejrzanego o wprowadzenie do obrotu zegarków z podrobionymi znakami towarowymi. 34-latek oferował je do sprzedaży na jednym z portali internetowych. Policjanci zabezpieczyli w sumie 13 takich zegarków. Za to przestępstwo Kamilowi O. grozi teraz do 2 lat pozbawienia wolności.

Mokotowscy policjanci ustalili, że na jednym z internetowych portali aukcyjnych ktoś chce sprzedać podrobione zegarki znanych światowych firm. Policjanci znając czas i miejsce transakcji zorganizowali zasadzkę. Na gorącym uczynku przestępstwa, w chwili przekazywania towaru klientowi, policjanci zatrzymali Kamila O. W jego plecaku policjanci znaleźli 5 markowych zegarków z podrobionymi znakami towarowymi.

Kilkadziesiąt minut później podczas przeszukania w mieszkaniu 34-latka policjanci znaleźli jeszcze kolejnych 8 zegarków.

Rzeczoznawca reprezentujacy poszkodowaną w sprawie firmę na skutek zaistniałego przestępstwa wycenił jej straty na ponad 250 000 złotych. Zgodnie z ustawą o prawie własności przemysłowej za wprowadzenie do obrotu przedmiotów z podrobionymi znakami towarowymi grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

ea/rsz

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja