Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Biała Podl.: Nie dały się oszukać!

Data publikacji 24.10.2017

Bialscy policjanci poszukują oszustów, którzy wczoraj na terenie Białej Podlaskiej chcieli wyłudzić pieniądze od dwóch starszych kobiet. Telefoniczna rozmówczyni podając się za córkę, informowała je o rzekomym wypadku drogowym i konieczności pokrycia strat finansowych. Rozsądne kobiety nie dały wiary jej słowom. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apelują o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi.

Wczoraj dyżurny bialskiej komendy  powiadomiony został o próbie oszustwa. Z relacji zgłaszającej wynikało, że do jej 86-letniej matki zadzwoniła na telefon stacjonarny nieznana kobieta. Podając się za córkę starszej pani zwróciła się o pomoc finansową. Telefoniczna rozmówczyni oświadczyła, że spowodowała wypadek drogowy i aby uniknąć odpowiedzialności musi wypłacić pokrzywdzonej rekompensatę finansową w kwocie 45 tys. zł. Po skończonej rozmowie 86-latka zadzwoniła do swojej córki, a ta skontaktowała się z Policja informując o całym zdarzeniu.

Telefon podobnej treści odebrała również 80-letnia mieszkanka Białej Podlaskiej. Tu dzwoniąca do starszej pani kobieta, zapłakanym głosem mówiła, że miała wypadek i potrzebuje pieniędzy. Jednak kiedy kobieta nie rozpoznała w telefonującej swojej córki ta zerwała połączenie. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apelują o rozwagę podczas kontaktów z nieznajomymi.

Pamiętajmy! Przebiegłość i pomysłowość oszustów jest nieograniczona. Apelujemy o ostrożność. Zanim podejmiemy jakiekolwiek kroki upewnijmy się, że dana osoba jest rzeczywiście tym za kogo się podaje. Nasza czujność i ograniczone zaufanie może uchronić Nas przed nieuczciwymi ludźmi, którzy próbują wyłudzić pieniądze. W razie zauważenia czegoś niepokojącego prosimy o pilny kontakt z Policją.

B.S.P.
 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 26.52 MB)

Powrót na górę strony