Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaginiony 16-latek odnaleziony dzięki mieszkańcom

Data publikacji 24.10.2017

Wczoraj wieczorem policjanci odnaleźli zaginionego 16-latka, który w miniony piątek oddalił się z jednego z oddziałów Centrum Pediatrii im Jana Pawła II w Sosnowcu. Dzięki rozpowszechnieniu jego wizerunku w mediach, sosnowieccy stróże prawa otrzymali informację, dzięki której odnaleźli 16-latka. Chłopak trafił już po opiekę lekarzy.

Przypomnijmy, że nastolatek zaginął w piątek. Wykorzystując nieuwagę personelu medycznego, oddalił się ze szpitala pediatrycznego w Sosnowcu. Sprawą natychmiast zajęli się policjanci, którzy przekazali mediom rysopis oraz nagranie z monitoringu z wizerunkiem 16-latka. Ogromne zainteresowanie i zaangażowanie mediów oraz społeczeństwa przyczyniły się do odnalezienia nastolatka. Policjanci przekazali go już pod opiekę lekarzy.

Poniżej zamieszczamy treść oficjalnych podziękowań Komendanta Miejskiego Policji w Sosnowcu insp. Dominika Łączyka dla przedstawicieli mediów i mieszkańców, za zaangażowanie w poszukiwania zaginionego 16-latka.

„Pragnę złożyć gorące podziękowania wszystkim Państwu- zarówno przedstawicielom mediów jak i osobom prywatnym- za tak szeroką publikację informacji o zaginięciu 16-letniego chłopca, dzięki której udało się go odnaleźć w tak krótkim czasie. Po masowym rozpowszechnieniu wizerunku nastolatka i szczegółów sprawy w mediach, do policjantów dotarła kluczowa w tej sprawie informacja, dzięki której ustalili oni miejsce jego pobytu. Możliwym stało się również natychmiastowe przekazanie chłopca pod dalszą opiekę lekarzy. Nie po raz pierwszy współpraca z Państwem okazała się tak owocna, dlatego też mam nadzieję na dalsze Państwa zaangażowanie w sprawy bezpieczeństwa mieszkańców naszego miasta w przyszłości.”

Komendant Miejski Policji
w Sosnowcu
insp. Dominik Łączyk

Powrót na górę strony