Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali desperatów

Policjanci z powiatu kłodzkiego bez wahania skoczyli do rzeki by ratować ludzkie życie. Mężczyznę wyciągnęli na brzeg i udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej. Jak się później okazało uratowany chciał popełnić samobójstwo. Tylko dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy nie doszło do tragedii. Przeżyła osobistą tragedię i zadzwoniła na Policję informując, że chce popełnić samobójstwo. Ponieważ nie potrafiła podać miejsca, w którym przebywa policjanci rozpoczęli jej poszukiwania. Policjanci uratowali także młodą kobietę przed popełnieniem samobójstwa. Kobieta przeżyła osobistą tragedię i zadzwoniła na Policję informując, że chce popełnić samobójstwo. Ponieważ nie potrafiła podać miejsca, w którym przebywa policjanci rozpoczęli jej poszukiwania.

W Bystrzycy Kłodzkiej, w godzinach popołudniowych, policjanci dostali informacje o mężczyźnie, który stoi na moście i chce popełnić samobójstwo. Desperat w pewnym momencie skoczył z wysokości około 7 metrów do rzeki. Funkcjonariusze, po zauważeniu mężczyzny, który zniknął pod wodą bez wahania wskoczyli za nim do rzeki i podjęli akcję ratunkową. Asp. szt. Czesław Gwizdak i st. asp. Piotr Grudzień wyciągnęli desperata z wody.

Policjanci udzieli dalej mężczyźnie pierwszej pomocy przedmedycznej. Uratowany miał problemy z oddychaniem i odkrztuszał wodę. Prowadzone przez policjantów działania ratownicze doprowadziły do tego, że mężczyzna po chwili odzyskał pełną świadomość. Funkcjonariusze przetransportowali 35-latka na brzeg. Następnie mężczyzna został przekazany pod opiekę ratowników medycznych. Po przebadaniu okazało się, że miał on 1,8 promila alkoholu w organizmie.

Dzięki szybko podjętym przez policjantów działaniom ratowniczym, nie doszło do tragedii.

***

Do zdarzenia doszło w niedzielę 22 października br. Do dyżurnego wrocławskiej Policji zadzwoniła kobieta informując, że jest załamana i ma myśli samobójcze. Kobieta nie była w stanie przekazać informacji, gdzie się znajduje.

Funkcjonariusze zlokalizowali rejon, z którego dzwoniła desperatka. Tam natychmiast zostały skierowane patrole w celu jak najszybszego odnalezienia kobiety. W tym samym czasie dyżurny Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu nawiązał połączenie z kobietą i prowadził rozmowę w sposób, który z jednej strony miał uniemożliwić jej dokonanie próby samobójczej, a z drugiej dać czas policjantom na dokładną lokalizację i dojechanie do miejsca, w którym się znajdowała.

Gdy policjanci byli na miejscu, kobieta straciła przytomność. Natychmiast udzielono jej pomocy i przekazano już bezpieczną pod opiekę lekarzy.

(KWP we Wrocławiu / ig)

Powrót na górę strony