Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Młodzi lubuszanie na deskach teatru – spektakl profilaktyczny

Data publikacji 25.10.2017

Od poniedziałku nowo utworzona Profilaktyczna Grupa Teatralna „Lu PaT” bierze udział w warsztatach teatralnych prowadzonych przez znanych gorzowskich aktorów – Cezarego Żołyńskiego i Bartosza Bandurę. Piekielnie zdolni młodzi ludzie przygotowują spektakl profilaktycznych autorstwa Cezarego Żołyńskiego pt. „Ja, Ty, My…Oni”.

Każdy dzień to nowa przygoda w profilaktycznym teatrze. Bartosz Bandura i Cezary Żołyński dbają o kondycję i talent młodych aktorów. Zajęcia rozpoczynają się od ćwiczeń skupiających adeptów sztuki teatralnej na samym sobie i na pracy w grupie. Później prowadzący zajęcia pracują z poszczególnymi grupami, nad ruchem scenicznym i tekstem. Młodzi ludzie szykują również ascetyczną scenografię, a Bartosz Bandura przygotowuje muzyczne mixy na żywo. Spektakl będzie opowiadał historię młodych ludzi zmagającymi się z zagrożeniami współczesnych czasów, takich jak chociażby zagadnienie narkotyków i środków odurzających. Czuć energię i napięcie przed premierami, które przypomnijmy odbędą się 26 października 2017 r. o godz. 10.00 w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze i 27 października 2017 r. o godz. 10.00 w Sali Kameralnej Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp. Po każdym spektaklu odbędą się debaty na temat szkodliwości uzależnień.

Projekt finansowany jest przez Województwo Lubuskie – Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze. Organizatorem przedsięwzięcia jest Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. i Fundację Contra Crimen, a współorganizatorami są Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp., Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wlkp. oraz firma Solvay Engineering Plastics Poland Sp. z o.o.

Opracował: Wydział Prewencji KWP w Gorzowie Wlkp.

 

 

 

 

 

Powrót na górę strony