Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zemdlała w pociągu – pomocy udzielił jej policjant jadący do pracy. Inny policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwą kierującą

Data publikacji 25.10.2017

Szczęśliwie zakończyła się nietypowa interwencja wrocławskiego policjanta pionu operacyjnego jadącego do pracy pociągiem relacji Opole - Wrocław. Jedna z pasażerek nagle źle się poczuła i zemdlała. Funkcjonariusz natychmiast zareagował i wspólnie z innymi osobami udzielił poszkodowanej pomocy przedmedycznej. Wezwane na stację Wrocław Główny pogotowie zabrało przytomną już kobietę do szpitala. Kilka godzin później funkcjonariusz od zatroskanej mamy pasażerki usłyszał słowa podziękowania za reakcję i podjęte w pociągu działania. Inny wrocławski policjant będąc po służbie zatrzymał z kolei nietrzeźwą kierującą samochodem.

Policjant pionu operacyjnego jadąc do pracy pociągiem relacji Opole Główne - Wrocław Główny, w okolicach stacji Wrocław Brochów, usłyszał jak jeden z pasażerów krzyknął, że zemdlała dziewczyna. Funkcjonariusz natychmiast ruszył z pomocą. W przejściu między wagonami zauważył leżącą na podłodze młodą kobietę, której głowę przytrzymywał inny młody mężczyzna.

Funkcjonariusz otworzył okno w przedziale i poprosił osoby stojące najbliżej poszkodowanej o odsunięcie się, aby zapewnić jej dopływ powietrza. Ponadto zwrócił się do innych pasażerów, aby powiadomili konduktora znajdującego się z przodu pociągu.
 
Kobieta odzyskała przytomność, jednak była znacznie osłabiona i miała problemy z wypowiadaniem się. Policjantowi udało się ustalić, że nie leczy się i nie zażywa na stałe żadnych środków farmakologicznych. Funkcjonariusz powiadomił pogotowie ratunkowe, informując o zaistniałym w pociągu zdarzeniu.

Poinformował też, że za chwilkę będą wjeżdżać na dworzec Wrocław Główny i potrzebna jest pomoc. Funkcjonariusz wspólnie z konduktorką udzielili kobiecie dalszej pomocy przedmedycznej. Ponieważ w pewnym momencie poszkodowana zaczęła się trząść i twierdziła, że drętwieją jej palce, policjant zdjął kurtkę i przykrył ją, aby uchronić dziewczynę przed wychłodzeniem.

Po przyjeździe pogotowia ratunkowego funkcjonariusz pomógł ratownikom wynieść kobietę z pociągu. Ustalił też numer telefonu do jej rodziców. Zadzwonił i opowiedział o zaistniałej sytuacji. Przekazał im informacje, że córka jest bezpieczna pod opieką ratowników medycznych. Kobieta następnie została przewieziona do szpitala. 

W godzinach popołudniowych funkcjonariusz odebrał telefon od matki kobiety, która podziękowała mu za reakcję i podjęte działania w pociągu oraz poinformowała go stanie zdrowia córki.

***

Funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, będąc w czasie wolnym od służby, w poniedziałek 23 października br. ok. godz. 12.30 zatrzymał nietrzeźwą kierującą pojazdem.

Policjant robiąc zakupy w jednym ze sklepów w okolicy ul. Afgańskiej we Wrocławiu, podczas oczekiwania w kolejce do kasy, zauważył kobietę, od której wyczuwalna była woń alkoholu. Kobieta po zrobieniu zakupów wsiadła jako kierująca do corsy, a następnie odjechała. Funkcjonariusz po wyjściu ze sklepu, swoim samochodem udał się za nietrzeźwą. Na ul. 3 Maja we Wrocławiu uniemożliwił kierującej pojazdem dalszą jazdę. Po okazaniu legitymacji służbowej policjant zapytał czy kobietę spożywała dziś alkohol. 62-letnia mieszkanka Wrocławia oświadczyła, że w godzinach porannych wypiła trzy piwa. Przybyły na miejsce patrol funkcjonariuszy z Komisariatu Policji Wrocław Rakowiec sprawdził stan trzeźwości kobiety. Badanie wykazało, że ma ona promil alkoholu w organizmie.

W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że kobieta w lipcu bieżącego roku kierowała pojazdem będąc w stanie po użyciu alkoholu, za co zostało kobiecie zatrzymane prawo jazdy. Przypomnijmy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

(KWP we Wrocławiu / ig)

Film Zemdlała w pociągu – pomocy udzielił jej policjant jadący do pracy

Pobierz plik Zemdlała w pociągu – pomocy udzielił jej policjant jadący do pracy (format mp4 - rozmiar 7.29 MB)

Powrót na górę strony